RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Takeaway.com ziet enorm potentieel bovenop huidige groei

icon
Food13 maart, 2019

Maaltijdleverdienst Takeaway.com heeft vorig jaar 93,9 miljoen bestellingen verwerkt, samen goed voor een waarde van 1,8 miljard euro. Toch bestellen de meeste mensen nog altijd via de telefoon, ziet CEO Jitse Groen: daar zit dus nog veel groeipotentieel voor het bestelplatform.

 

Telefoon blijft nummer één

“Het merendeel van onze groei komt nog steeds van een kanaalverschuiving, aangezien mensen van het ouderwetse bestellen via de telefoon overschakelen naar bestellen via internet en mobiel”, merkt Groen op in het jaarrapport van het maaltijdbestelplatform. Volgend jaar wordt het platform, dat in 2000 in Nederland van start ging als Thuisbezorgd.nl, twintig jaar oud en toch bestellen de meeste mensen nog via de telefoon. Dat geldt overigens voor alle twaalf landen waar het bedrijf actief is: er is nog voldoende ruimte voor aanhoudende groei, klinkt het dus.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“2018 was een jaar waarin we verschillende beslissingen namen waarvan we geloven dat ze een rol zullen spelen in de toekomstige ontwikkeling van ons bedrijf. Naast onze snelle organische groei hebben we niet minder dan vier bedrijven overgenomen, om ons merk te versterken, onze voetafdruk te vergroten en nieuwe technologie te ontwikkelen”, aldus nog Groen.

 

Minder verlies, meer overnames

De 93,9 miljoen bestellingen door 14,1 miljoen actieve klanten brachten de maaltijddienst een bruto-omzet 240 miljoen euro en een gecorrigeerd operationeel verlies van 11,3 miljoen euro op. Het verlies is daarmee ruim gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder, toen het EBITDA op 27,6 miljoen euro in de min uitkwam. De brutomarge klokte af op -5% ten opzichte van -17% in 2017.

 

Vooral in Duitsland ging Takeaway de overnametoer op: het lijfde er Pizza.de, Lieferheld en Foodora in. De moeder van Thuisbezorgd.nl wil sterk op de Duitse markt inzetten, maar beseft dat het een moeilijke markt is om te penetreren en ziet dat er nog veel werk aan de winkel is. 

 

Eigen fietskoeriers in opmars

In België bereikt de maaltijddienst daarentegen naar eigen zeggen liefst 94% van de bevolking. Het aantal restaurants dat met de dienst samenwerkt, steeg met 24% naar 2718, mede met dank aan de uitrol van Scoober, een nieuwe service voor restaurants die zelf geen leveringen doen: in Brussel, Antwerpen en Gent heeft Takeaway.com eigen fietskoeriers in dienst voor de bezorgingen. Toch bestelde vorig jaar in realiteit ‘maar’ 10% van het doelpubliek, goed voor bijna een miljoen klanten.

 

Op de Nederlandse thuismarkt werkt het bestelplatform met 8084 restaurants samen, waarmee het vier miljoen klanten bedient. Het aantal bestellingen steeg met 19% en de totale waarde van alle bestellingen was er nipt geen miljard euro. Voor 2019 doet Takeaway nog geen concrete voorspellingen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail