RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Heineken
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Minder winst voor Heineken ondanks prijsverhogingen

icon
Food14 februari, 2024
Shutterstock.com

Heineken verkocht in 2023 minder bier, maar deed dat wel aan hogere prijzen. Zo kon de brouwer de dalende volumes compenseren, al stond de winst wel onder druk en blijven de vooruitzichten onzeker.

Dalende bierverkoop

De Nederlandse brouwerijgroep wist vorig jaar de omzet te verhogen van 34,6 naar 36,4 miljard euro. Die stijging is volledig toe te schrijven aan prijsverhogingen, die de oplopende kosten voor grondstoffen en energie moesten compenseren. Het verkochte volume daalde met 4,7% naar 242,6 miljoen hectoliter. De nettowinst daalde van 2,7 naar 2,3 miljard euro, ondanks een fors kostenbesparingsprogramma dat 800 miljoen euro opleverde.

In enkele belangrijke biermarkten, waaronder Nigeria en Vietnam, kelderde de bierverkoop door ongunstige economische omstandigheden. In Europa speelde het slechte weer de brouwer parten. Bovendien is er de exit uit Rusland, waarvan de impact pas dit jaar duidelijk zal worden.

Investeren in merken

Heineken wil dit jaar de verkoop weer opkrikken door te investeren in zijn merken en in nieuwe verkoopkanalen, waaronder online. Nu de kosten wat minder hard stijgen, hoeft het bedrijf minder prijsverhogingen door te rekenen. Ook gaat de brouwer opnieuw voor een half miljard euro kosten besparen om zijn marges te beschermen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Topman Dolf van den Brink is voorzichtig in zijn vooruitzichten voor 2024, wegens de moeilijke economische omstandigheden en de geopolitieke onzekerheid. Toch verwacht hij dit jaar wel opnieuw volumegroei.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Italiaanse traiteurketen Prego! opent eerste franchisewinkel

    Drie jaar na de opening van de eerste vestiging zet Prego! een nieuwe stap in zijn groeiverhaal: op 6 november opent de Belgische Italiaanse traiteur in Montigny-le-Tilleul zijn allereerste franchisewinkel.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Peter Isaac verlaat Jumbo België nu helemaal

    Na ruim acht jaar heeft voormalig CEO Peter Isaac zijn betrokkenheid bij Jumbo België volledig afgerond. Hij was na de overdracht aan Anrico Maat nog een tijd actief als strategisch adviseur voor de retailer, maar ook dat hoofdstuk loopt nu af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail