RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven AB InBev
  • Onderwerpen FraudeWetgeving
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Misbruikt AB InBev macht? Mededingingsautoriteit opent onderzoek

icon
Food16 januari, 2025

De Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) is een onderzoek gestart naar AB InBev na klachten van de Federatie van Belgische Drankenhandelaars over mogelijk machtsmisbruik. De zaak draait om vermeend concurrentieverstorend gedrag via exclusieve afnameakkoorden, marge-uitholling en kortingsschema’s.

Klachten over marktdominantie

Febed, de federatie die 200 onafhankelijke drankenhandelaars vertegenwoordigt, beschuldigt AB InBev ervan zijn dominante marktpositie te misbruiken om concurrenten uit te schakelen. Volgens Febed krijgen horecazaken betere inkoopvoorwaarden dan drankcentrales en zouden handelaars hogere kortingen ontvangen naarmate ze meer AB InBev-producten verkopen. Dit zou ten koste gaan van kleinere brouwerijen en alternatieve leveranciers. Bovendien zouden de exclusiviteitscontracten voor de horeca de Europese regelgeving omzeilen.

AB InBev ontkent de beschuldigingen en stelt dat hun afnamecontracten en kortingen conform de Belgische en Europese regelgeving zijn. De bierreus heeft naar eigen zelfs “de meest flexibele drankafnamecontracten in België“. “Het bestaande kortingssysteem voor drankenhandelaars dateert van 2023 en is op voorhand bekeken door de BMA”, aldus woordvoerder Aron Wils tegenover VRT Nws. De BMA zegt niettemin “ernstige aanwijzingen” voor mogelijke inbreuken te zien.

AB InBev was al eerder onderwerp van een mededingingsonderzoek: in 2019 legde de Europese Commissie een boete van 200 miljoen euro op vanwege praktijken die grensoverschrijdende handel tussen België en Nederland hinderden. Indien AB InBev schuldig wordt bevonden, kunnen mogelijk strenge sancties volgen die de marktdynamiek ingrijpend kunnen veranderen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 september, 2026
    Jumbo: stijgend marktaandeel in Nederland, sterke vergelijkbare groei in België

    In Nederland realiseert Jumbo Supermarkten in de eerste helft van 2026 een trendbreuk, met een marktaandeel dat weer boven de 20% stijgt. In België gaat de keten prat op een sterke vergelijkbare omzetgroei.

  • icon
    Food9 september, 2026
    [Interview] “Ik drink flink wat koffie met franchisenemers van andere ketens” (Anrico Maat, Jumbo België)

    Mooie vergelijkbare groeicijfers tonen dat Vlamingen de formule Jumbo omarmen, zegt directeur België Anrico Maat. Ook ondernemers zien het potentieel. Nu nog wat meer vergunningen binnenhalen: “Ik vind dat je wel héél makkelijk bezwaar kan aantekenen in België.”

  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)

    De overstap naar Albert Heijn was een serieuze eyeopener voor marketingdirecteur Els Lagrou. Intussen is ze verliefd op de sector én op het merk, dat als uitdager met creatieve campagnes zijn plek verovert in Vlaanderen.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail