RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Omzet Picnic bijna verdubbeld

icon
Food10 januari, 2022

In 2020 zag Picnic de omzet bijna verdubbelen, onder meer dankzij een forse expansie in Duitsland. Winstgevend is de online supermarkt vooralsnog niet, want het verlies liep opnieuw in de tientallen miljoenen.

 

Groei belangrijker dan winst

De opbrengsten van Picnic stegen in coronajaar 2020 van 232 miljoen euro naar 455 miljoen euro, een toename met 96%. In dat jaar was de Nederlandse websuper enkel actief in eigen land en in Duitsland. De omzet in Nederland groeide met 80% en die in Duitsland zelfs met 252%. Vorig jaar zette de online supermarkt ook zijn eerste stappen in Frankrijk.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Qua rentabiliteit boekte Picnic weinig vooruitgang: het bedrijfsresultaat dook 77,5 miljoen euro in het rood. Een jaar eerder bedroeg het bedrijfsverlies nog 82,5 miljoen euro. Het nettoverlies kwam uit op 44,8 miljoen euro, meldt RTL Nieuws.

 

Berg cash

Aangezien Picnic nog steeds over een ijzersterke balans beschikt, zijn die rode cijfers nauwelijks een zorg voor het bedrijf. De solvabiliteit (verhouding eigen vermogen / balanstotaal) daalde wel van 80% naar ongeveer 56%, maar eind 2020 zat er nog steeds 90 miljoen euro in de kas. Bovendien haalde Picnic in september van vorig jaar opnieuw 600 miljoen euro groeigeld op.

 

De verwachting is dan ook dat het bedrijf zijn investeringsstrategie in de komende jaren nog zal versnellen. In 2020 pompte de websuper zo’n 90 miljoen euro in de uitbouw van zijn activiteiten, met onder meer nieuwe bezorgwagens en distributiecentra. Uiteraard nam ook het personeelsbestand fors toe: gerekend in voltijdsequivalenten steeg dat van 510 naar 937.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail