RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Collect&GoColruyt GroupOkay
  • Onderwerpen E-commerce
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Primeur: Collect&Go zet verse boodschappen al in twee uur klaar

icon
Food23 mei, 2024
  • Leen De Dobbeleer, Collect&Go.

Als eerste foodretailer in België installeert Collect&Go gekoelde lockers waar klanten verse producten op de dag van de bestelling kunnen afhalen. Okay staat in voor het assortiment en het klaarzetten van de bestellingen.

Snel en makkelijk

Klanten kunnen voortaan bij de online boodschappendienst van Colruyt Group terecht voor kleinere, tussentijdse verse bestellingen. Wie voor 13u bestelt bij Collect&Go, kan zijn order al vanaf 15u dezelfde dag afhalen aan gekoelde lockers die zijn opgesteld bij de Okay in Heusden of de Colruyt Group Academy in Melle. Een andere optie is de bestelling vanaf 16u per elektrische bakfiets aan huis te laten bezorgen: dat kan in Gent en Gentbrugge. De servicekost bedraagt 2,49 euro voor afhalen en 4,99 euro voor bezorgen.

“We zien dat onze klanten in de stad minder vaak grote boodschappen doen en ze dus eerder meerdere keren per week een buurtwinkel bezoeken. Klanten die meer op het platteland wonen, die hebben dan weer nood aan verse producten in het midden van de week. Voor beide doelgroepen testen we nu een snelle en makkelijke oplossing om hun producten op te halen of thuis geleverd te krijgen op een moment dat het voor hen best past”, zegt Leen De Dobbeleer, hoofd innovatie bij Collect&Go.

Focus op vers

Klanten kunnen een bestelling plaatsen en een tijdslot kiezen via vandaag.collectandgo.be, waar ze ook inspiratie vinden voor ontbijt, lunch, avondmaal of apero. Er is een assortiment van ongeveer 1200 artikelen beschikbaar, met de focus op verse producten, zoals groenten, fruit, charcuterie of zuivel. De dienst biedt ook droge voeding aan en een klein depannage-assortiment non-food. Er geldt een minimum bestelwaarde van 20 euro en een maximum van 100 euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Voorlopig staan er in Heusden en in Melle telkens negen lockers. Dat lijkt niet veel, maar elke locker wordt verschillende keren per dag gebruikt. Ze worden aangevuld vanuit de winkel en zijn toegankelijk van 8u30 tot 23u. “Met die beperking willen we de kwaliteit en de versheid van de producten garanderen. Producten blijven niet langer dan vier uur in de lockers liggen.” Colruyt Group wil nu enkele maanden leren uit de test in de Gentse regio, vooraleer de nieuwe service elders uit te rollen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail