BELANGRIJK: RetailDetail heeft z’n website geüpgraded. Om opnieuw toegang te krijgen tot uw account en te genieten van onze plus-artikels, kies de knop ‘inloggen’, vul uw e-mailadres in en kies een nieuw wachtwoord.
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • Europe - EN
  • Over ons
  • Contact
  • Lid worden
  • Inloggen user
  • News
  • Events
  • Hunts
  • RetailHub
  • Food
  • Mode
  • Wonen
  • Elektro
  • Schoonheid/verzorging
  • Doe-Het-Zelf/Tuin
  • Vrije tijd
  • Algemeen
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • Europe - EN
  • Over ons
  • Contact
  • Inloggen user
  • News
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
  • Hunts
  • RetailHub
user
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Reckitt Benckiser bekijkt opties rond voedingstak

iconFood3 april, 2017

Consumentenbedrijf Reckitt Benckiser denkt aan een verkoop van zijn voedingstak, die bestaat uit de sauzen van French’s Foods. Het geld van de mogelijke verkoop zal gebruikt worden om de aankoop van kindervoedingsproducent Mead Jonhson Nutrition mee te financieren.

2 miljard pond

French’s Foods haalde in 2016 een omzet van 411 miljoen pond (483 miljoen euro), wat goed is voor 4 procent van de totale omzet van het bedrijf. Reckitt Benckiser beschouwt de voedingstak dan ook als niet-essentieel en bekijkt daarom de opties rond een mogelijke verkoop.

 

De verkoop moet ongeveer 2 miljard pond (2,35 miljard euro) opbrengen en dat geld zal gebruikt worden om de aankoop van Mead Jonhson Nutrition voor een stuk mee te financieren. Reckitt Benckiser legde onlangs 16,6 miljard dollar (15,6 miljard euro) neer voor dat bedrijf.

 

French’s Foods presteerde het voorbije jaar nochtans niet slecht. De vergelijkbare omzet groeide met 5 procent ten opzichte van 2015, waarmee het beter deed dan het marktgemiddelde, en de aangepaste bedrijfswinst kwam uit op 118 miljoen pond (139 miljoen euro).

 

Het nieuws van de mogelijke verkoop komt slechts enkele weken nadat ook Unilever liet verstaan op zoek te zijn naar een overnemer voor een aantal voedingsmerken, zoals Becel. Onder andere Kraft Heinz, maar ook een aantal investeringsmaatschappijen zouden daarbij al interesse hebben getoond. Zo lijkt er binnen de voedingsmarkt een grote verschuiving op til te staan.

Blijf op de hoogte

Ontvang onze gratis nieuwsbrieven en mis het laatste retailnieuws niet.

Abonneren
logo

Consumentenbedrijf Reckitt Benckiser denkt aan een verkoop van zijn voedingstak, die bestaat uit de sauzen van French’s Foods. Het geld van de mogelijke verkoop zal gebruikt worden om de aankoop van kindervoedingsproducent Mead Jonhson Nutrition mee te financieren. 2 miljard pond French’s Foods haalde in 2016 een omzet van 411 miljoen pond (483 miljoen euro), wat goed is voor 4 procent van de totale omzet van het bedrijf. Reckitt Benckiser beschouwt de voedingstak dan ook als niet-essentieel en bekijkt daarom de opties rond een mogelijke verkoop.   De verkoop moet ongeveer 2 miljard pond (2,35 miljard euro) opbrengen en dat...

Meer Food
Bekijk meer
  • Getir Londen
    iconFood27 mei, 2022
    Quick commerce krijgt klappen: nog twee flitsbezorgers moeten inkrimpen

    The sky is dan toch niet the limit voor flitsbezorgers: meteen na Gorillas kondigen ook Getir en Zapp aan dat ze dringend moeten bezuinigen.

  • iconFood25 mei, 2022
    Colruyt toont geen prijsreacties op concurrenten meer

    Colruyt verandert zijn prijsaanduidingen: op de prijsetiketten zien klanten niet langer wanneer de prijs is verlaagd in reactie op de concurrentie. Alleen eigen promo’s staan voortaan in het rood.

  • iconFood25 mei, 2022
    Carrefour ontkent geruchten over verkoop Poolse winkels

    Carrefour ontkent dat het zijn Poolse supermarkten zou hebben verkocht aan het investeringsfonds Mid Europa Partners. Poolse media hadden dat nieuws woensdagochtend gemeld. De Franse supermarktgroep tekent mooie groeicijfers op in Polen.

Evenementen
  • 9
    jun
    Future of Food Congress
  • 14
    sep
    Captains of Retail 2022
  • 22
    sep
    RetailDetail Day 2022
  • 13
    okt
    Human Resources & People Congress
  • 20
    okt
    Trade & Shopper Marketing Congress
  • 24
    nov
    RetailDetail Night 2022
Meest gelezen
  • iconVrije tijd27 mei, 2022
    Woluwe verwelkomt derde Brusselse Fnac
  • iconFood27 mei, 2022
    Quick commerce krijgt klappen: nog twee flitsbezorgers moeten inkrimpen
  • iconFood25 mei, 2022
    Colruyt toont geen prijsreacties op concurrenten meer
  • iconMode25 mei, 2022
    Stormloop op dubbel zo dure handtassen van Chanel
Volg RetailDetail
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
footer-logo
RetailDetail, de leidende b2b-retailcommunity in de Benelux, houdt retailprofessionals up-to-date met online en offline publicaties, evenementen, retailhunt inspiratiereizen en het unieke co-creatieplatform retailhub, waar retailers en hun leveranciers de toekomst van het winkelen kunnen ervaren.
Postadres:
Kolveniersstraat 7 bus 26 2000 Antwerpen
Bezoekadres:
Stadsfeestzaal – Meir 78 2000 Antwerpen
Hoe bereik je ons:
Routebeschijving
© 2022 RetailDetail
algemene voorwaarden | privacy policy
+32 3 500 89 59 info@retaildetail.be