RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Spar
  • Onderwerpen BedrijfsresultatenExpansie
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Recordomzet voor Spar, dat naar Zuid-Amerika trekt

icon
Food24 mei, 2022

Spar International viert zijn negentigste verjaardag met een recordomzet van meer dan veertig miljard euro wereldwijd. De foodretailer breidt dit jaar zijn activiteiten uit naar drie nieuwe landen – en zelfs een nieuw continent.

Cruciale rol voor zelfstandige retail

In 2021 hebben de Spar-winkeliers wereldwijd een omzet gerealiseerd van 41,2 miljard euro, een toename met 3,3%. Daarmee doorbreekt de organisatie voor het eerst de grens van veertig miljard euro omzet. Bekeken over de twee jaren sinds de corona-uitbraak groeide de omzet met meer dan 10%. Spar breidde bovendien zijn e-commerceactiviteiten uit naar 35 landen, de online omzet verdrievoudigde op twee jaar tijd (+192%).

In Europa bereikte Spar een omzet van meer dan 33 miljard euro met 12.011 winkels in 27 landen. Sterke groei was er in Polen (+20%), Zwitserland (+10,7%) en Hongarije (+7,2%). De mooie cijfers illustreren de cruciale rol die zelfstandige retailers spelen over de hele wereld, zegt CEO Tobias Wasmuht.

Lancering in Zuid-Amerika

Eind 2021 waren er 13.623 Spar-winkels in 48 landen wereldwijd. Dat worden er binnenkort 51: halverwege dit jaar zal de organisatie van start gaan in Letland – als achttiende land in Europa – en in het najaar volgt Kazachstan. Bovendien kondigt Spar de lancering aan in Zuid-Amerika, via een samenwerking met Los Jardines, een familiale supermarktketen in Paraguay.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Spar viert dit jaar zijn negentigste verjaardag: de organisatie werd in 1932 opgericht door de Nederlander Adriaan van Well met de ambitie onafhankelijke winkeliers te verenigen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Italiaanse traiteurketen Prego! opent eerste franchisewinkel

    Drie jaar na de opening van de eerste vestiging zet Prego! een nieuwe stap in zijn groeiverhaal: op 6 november opent de Belgische Italiaanse traiteur in Montigny-le-Tilleul zijn allereerste franchisewinkel.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Peter Isaac verlaat Jumbo België nu helemaal

    Na ruim acht jaar heeft voormalig CEO Peter Isaac zijn betrokkenheid bij Jumbo België volledig afgerond. Hij was na de overdracht aan Anrico Maat nog een tijd actief als strategisch adviseur voor de retailer, maar ook dat hoofdstuk loopt nu af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail