RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
  • Bedrijven Lunch Garden
  • Personen Annick Van Overstraeten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Topvrouw Lunch Garden moet opstappen

icon
Food26 mei, 2020

Annick Van Overstraeten, de afgelopen tien jaar CEO van restaurantketen Lunch Garden, moet per direct opstappen door een verschil in strategische visie met eigenaarsfamilie Brenninkmeijer. Ze wordt opgevolgd door Ann Biebuyck.

Succesvolle transformatie

De voorbije tien jaar hielp Van Overstraeten de ietwat zieltogende restaurantketen er weer bovenop. Onder het motto “Fix the basics” transformeerde ze het hele bedrijf: “We zijn geen feestelijk avondje uit, we zijn een oplossing”, zei ze daarover eerder in De Tijd. De 54-jarige topvrouw introduceerde daarom ook restaurantconcepten in ziekenhuizen en musea. Onder haar leiding steeg de omzet van de keten met meer dan een vijfde tot 145 miljoen euro.

Van Overstraeten kon zich naar eigen zeggen niet verzoenen met de plannen die aandeelhoudersfamililie Brenninkmeijer had met het personeel. “De plannen dateren al van even voor de coronacrisis. De horeca is geen gemakkelijke sector, maar ook in tijden van crisis is het voor mij belangrijk om het personeel op een eerlijke en correcte manier te behandelen“, vertelt ze aan Made in Vlaams-Brabant. Wat die plannen precies inhouden, is op dit moment niet duidelijk.

Lunch Garden heeft gisteren Ann Biebuyck met onmiddellijke ingang benoemd als nieuwe CEO. Zij was tussen 2010 en 2017 al aankoopdirecteur van de restaurantketen. Vorig jaar richtte ze haar eigen adviesbureau op.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food11 september, 2026
    Nestlé verhoogt prijzen door oplopende kosten Midden-Oosten

    Nestlé verhoogt prijzen, past recepturen aan en schrapt producten waarvoor consumenten niet genoeg willen betalen. Naar eigen zeggen noodgedwongen, want volgens topman Philipp Navratil jaagt het conflict in het Midden-Oosten de kosten voor energie, transport en grondstoffen de lucht in.

  • icon
    Food11 september, 2026
    [Filet Pur] Poging elfendertig

    Koffie is de toverdrank die het Gele Gevaar naar de top moet leiden, terwijl de concurrentie zich verliest in banale bijzaken als onafhankelijke buurtwinkeltjes of hippe streetfoodbars. Toch even bij de les blijven, met deze Filet Pur.

  • icon
    Food11 september, 2026
    Tesco voert strijd tegen ultrabewerkt voedsel op

    De Britse supermarktketen Tesco bant meer dan honderd additieven uit zijn huismerken, op vraag van klanten die gezonder willen eten en minder ultrabewerkte voeding willen consumeren.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail