RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Voedingswinkels niet klaar voor elektronische maaltijdcheque

icon
Food27 april, 2014

Eén op drie voedingswinkels in de problemen

Op dit moment is het bij 70% van de voedingszaken mogelijk om met elektronische maaltijdcheques te betalen, zo blijkt uit cijfers van Worldine, die het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen opvroeg. In de horeca ligt het aantal zaken dat nu al over een terminal beschikt om bankkaarten en zo ook elektronische maaltijdcheques te accepteren nog een pak lager: 55% van de restaurants en 24% van de snackbars en broodjeszaken accepteren al elektronische betalingen.

 

“Elektronische maaltijdcheques dreigen 30% van de voedingswinkels, 45% van de restaurants en 76% van de snackbars en broodjeszaken in de problemen te brengen nu de federale regering eenzijdig gekozen heeft voor de elektronische maaltijdcheque”, zegt NSZ-voorzitterChristine Mattheeuws.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Nog tijd tot 1 oktober 2015

De federale regering heeft inderdaad beslist dat er vanaf 1 oktober 2015 enkel nog elektronische maaltijdcheques toegekend worden. “Tenzij de betrokken zaken investeren om elektronisch betaalverkeer mogelijk te maken, hebben zij een ernstig competitief nadeel ten opzichte van hun concurrenten die wel kaartbetalingen aanbieden.”

 

Maar, zo herhaalt het NSZ, “dan moet er nog van uitgegaan worden dat er een uniform betaalsysteem komt voor de vier verschillende uitgevers dat via de bestaande terminals loopt, want anders moeten handelaars en horecazaken installatiekosten betalen aan de vier aanbieders.” De organisatie blijft dan ook een voorstander van de totale afschaffing van de maaltijdcheque, al zal dat niet meer voor deze regeringstermijn zijn.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [Filet Pur] Flagrant delict

    Ondernemers die wetteloos hun goesting doen, verplichten straks de discounters om het slechte voorbeeld te volgen. Plunderaars brengen intussen de stemming in de sector naar het nulpunt. Is spotgoedkope wijn het antwoord, vraagt Filet Pur zich af.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail