RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Abercrombie & Fitch vertienvoudigt verlies

icon
Mode29 mei, 2020

Abercrombie & Fitch boekte vorig kwartaal liefst 1180% meer verlies. De omzet viel op zijn beurt met een derde terug in de drie maanden die getekend werden door de coronacrisis.

 

Onder alle verwachtingen

In het eerste kwartaal van dit boekjaar, tot begin mei, is het verlies bij Abercrombie & Fitch opgelopen tot 244,15 miljoen dollar (220 miljoen euro), liefst dertien keer meer dan een jaar eerder. Dat is ook ruim dubbel zoveel verlies als verwacht. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De omzet klokte af op 485,4 miljoen dollar (440 miljoen euro), een daling van 33% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Ook hier hadden analisten meer van verwacht: de consensusschatting bedroeg 497 miljoen dollar (450 miljoen euro). De coronapandemie, met de verplichte sluiting van veel winkels, raakte het jongerenmerk hard – al tekent het label al langer dalende cijfers op. 

 

Jongeren shoppen weer

Ondertussen zou ongeveer de helft van al winkels wereldwijd opnieuw open zijn, al zijn er nog veel sluitingen in de Amerikaanse thuismarkt. In de winkels die in de VS wel weer de deuren mochten openen, zegt de retailer evenwel aan 80% van zijn normale omzetniveau te zitten. Vooral Amerikaanse jongeren zouden sneller terug aan het shoppen slaan dan de Aziatische consumenten en dan op voorhand geanticipeerd.

 

Hoewel CEO Fran Horowitz zegt momenteel de verwachtingen te kloppen, heeft Abercrombie & Fitch zijn prognose voor het huidige fiscale jaar opgeschort vanwege de onzekerheid die het coronavirus met zich meebrengt. Ondertussen zet het merk in op marketingacties om jonge consumenten aan zich te binden, zoals een virtueel ‘bal’ met 70.000 jongeren en TikTok-filmpjes.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail