RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Adidas duikt in het rood maar veert alweer op

icon
Mode7 augustus, 2020

Adidas dook diep in de rode cijfers in het tweede kwartaal, met een nettoverlies van 295 miljoen euro. Sinds het einde van de lockdowns is de vraag echter groot en de Duitse sportfabrikant verwacht vanaf nu weer winst.

 

Veelbelovende vooruitzichten

’s Werelds tweede grootste producent van sportkleding eindigde het kwartaal tot eind juni met een nettoverlies van 295 miljoen euro, een schril contrast met de 531 miljoen euro winst in dezelfde periode een jaar eerder. Tijdens de piek van de coronapandemie was 70% van alle Adidas-winkels wereldwijd immers gesloten, legt CEO Kasper Rorsted uit. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De omzet daalde daardoor met 35% naar 3,6 miljard euro, hoewel de e-commerceverkoop bijna verdubbelde (+93%). De Chinese omzet bleef in het voorbije kwartaal stabiel, met een sterke groei in mei en juni nadat de winkels in het hele land weer open mochten.

 

Na de heropeningen groeide de vraag echter onmiddellijk weer aan, ziet Rorsted: “Waar we open zijn, of het nu in fysieke winkels is of in de digitale ruimte, is de vraag van de consument naar onze producten hoog. Dit is een solide basis om op voort te bouwen, aangezien de groeivooruitzichten voor de sector op lange termijn nog veelbelovender zijn geworden.” Met dat laatste verwijst de CEO naar de toegenomen behoefte aan lichaamsbeweging en ‘casual’ kledij sinds de coronacrisis.

 

Sinds juni is er overal een duidelijk herstel en Adidas verwacht in het derde kwartaal weer aan te knopen met een operationele winst van 600 tot 700 miljoen euro, tenminste als er geen nieuwe lockdowns komen. De sportgroep durft verder geen voorspellingen voor de rest van het jaar, vanwege de heersende onzekerheden.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail