RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delvaux opent eigen webshop

icon
Mode16 april, 2020

Morgen opent Delvaux, de bekende Belgische producent van luxehandtassen, een eigen webshop. Door de coronacrisis bleven alle filialen van het bedrijf de voorbije weken dicht, maar achter de schermen werd hard gewerkt aan de nieuwe webwinkel.

 

Cursus

Delvaux, het oudste Belgische luxemerk, heeft zich altijd erg terughoudend opgesteld ten aanzien van de e-commerce. De online verkoop bleef tot op heden beperkt tot een occasionele samenwerking: in de Verenigde Staten werkte Delvaux samen met Barneys, maar daar kwam een einde aan toen het warenhuis ten onder ging. Recent sloot het handtassenmerk ook een overeenkomst met JD.com over de online verkoop van zijn gegeerde producten in China.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Vanaf morgen echter opent Delvaux dan toch een eigen webwinkel. De plannen bestonden al eerder, maar CEO Marco Probst heeft de coronacrisis aangegrepen om de digitale ontwikkelingen te versnellen. Probst was eerder al topman van het bedrijf, maar keerde eind vorig jaar terug na een afwezigheid van achttien maanden. In die tijd volgde hij onder meer een cursus aan de Columbia Business School over digitale marketing.

 

Arrogantie

“Toen ik afgelopen december na anderhalf jaar weer bij Delvaux kwam, waren we arrogant dat we alleen maar stenen winkels hadden, samen met een zeer goede service. Ik realiseerde me dat ook ik mijn iPhone gebruik om hoogwaardige elektrische gitaren aan te schaffen en dus moest Delvaux zich openstellen en een task force oprichten, niet zozeer voor e-commerce, maar vooral voor digitalisering”, zei de 54-jarige CEO aan FashionNetwork.

 

De digitalisering moet het mogelijk maken om gebruik te maken van data, en de zichtbaarheid en bewustwording van het merk te verhogen. Probst is er immers van overtuigd dat 80% van alle aankopen tegenwoordig op zijn minst beïnvloed zijn door online ervaringen. “Voorheen hadden we een ‘institutionele homepage’, maar die bood geen productinformatie. De volgende stap is het analyseren van clicks en klanten, wie ze zijn en waar ze vandaan komen”, benadrukt hij.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail