RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Eerste omzetdaling voor CoolCat in zes jaar tijd

icon
Mode17 december, 2015

155 miljoen euro omzet

CoolCat boekte in 2014 een omzet van 155 miljoen euro (tegenover 163 miljoen een jaar eerder). Dat blijkt uit het jaarverslag dat de retailer recent heeft ingediend bij de Kamer van Koophandel. Het operationeel resultaat (ebit) daalde met bijna 82% van 16 miljoen naar 2,9 miljoen euro.

 

CoolCat heeft 130 winkels in Nederland, België, Frankrijk en Luxemburg. Nederland is met een omzet van ruim 105 miljoen veruit de belangrijkste markt. De grootste klap kreeg CoolCat in België, waar de omzet ruim 13% daalde. Dat de totale omzet 5% lager uitkomt dan in 2013, is opmerkelijk: tussen 2008 en 2013 steeg de omzet namelijk elk jaar opnieuw, ondanks de crisis.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Pijnlijke ministeriële misser

Volgens Het Financieele Dagblad is de omzetdaling toe te schrijven aan de pijnlijke misser van de Nederlandse minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Lilian Ploumen. Die beschuldigde CoolCat er eind 2013 van dat het bedrijf zich niet inzette voor betere arbeidsomstandigheden in de textielindustrie in Bangladesh. Totaal onterecht, zo bleek later.

 

Maar intussen was het kwaad wel geschied: “Intern constateerden wij duidelijk een daling van de verkoop. In december was dat -8%. Vervolgens zagen we langzaam de omzet herstellen, van -5% in januari, -3% in februari naar -1% omzet in maart”, blikte Kahn eerder dit jaar op die nare periode terug.

 

Roland Kahn is ook eigenaar van de winkelketens MS Mode, Sapph en America Today. Die laatste keten wist zijn omzet in 2014 met 4 miljoen euro op te krikken tot ruim 55 miljoen. Ook MS Mode zag zijn omzet groeien. Van lingerieketen Sapph zijn geen recente cijfers bekend.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail