RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Mode en beauty worden snel veganistisch

icon
Mode19 februari, 2019

Veganistische of plantaardige producten maken snel hun opmars in retail: volgens Britse cijfers steeg het aantal veganistische artikelen in webshops vorig jaar met meer dan 75%, terwijl ruim de helft van alle nieuw gelanceerde cosmeticaproducten bewust plantaardig en diervriendelijk zijn.

 

Keuze uit 7000 producten

In de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland investeren merken en distributeurs het meest in veganistische producten, blijkt uit onderzoek van databedrijf Edited. Online verkooppunten in het VK afficheerden vorige maand al 75% meer plantaardige artikelen dan een jaar eerder. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Duitsland is de sterkste groeier, met een toename van liefst 131%. Het land blinkt daarbij vooral uit in food: Duitsland is wereldleider in de ontwikkeling van veganistische voedingswaren en dranken. Koploper blijft weliswaar de Verenigde Staten, die ondanks een groei van ‘slechts’ 11% het grootste assortiment voor veganisten hebben: Edited telt er ruim 7000 verschillende producten.

 

Ecopolitiek helpt retail

Ook op de andere markten noteerden de onderzoekers een snelle groei: in Frankrijk steeg het aanbod vorig jaar met 12%, maar gezien de ambitie om van Parijs tegen 2024 de hoofdstad van duurzame mode te maken en nu al heel wat werkgroepen rond ‘Paris Good Fashion’ opduiken, valt daar nog heel wat groei te verwachten. 

 

In Denemarken roept de Copenhagen Fashion Summit dit jaar op om meer te investeren in dierenwelzijn en alternatieve materialen, en dat helpt meteen: vorig jaar werden liefst vier keer meer producten aangeboden als veganistisch dan een jaar ervoor. De huidige aandacht voor de klimaatsverandering en duurzaamheid zal wellicht dus ook in andere landen voor een groeispurt zorgen.

 

Make-up en schoenen

Langs aanbiederszijde vervangen merken en producenten hun aanbod alvast aan een hoog tempo door duurzamere alternatieven, zeker in de beauty- en schoenenbranches. In het Verenigd Koninkrijk ging het in liefst 82% van alle nieuwe plantaardige productlanceringen begin dit jaar over cosmetica, in de al meer mature Verenigde Staten is dat 40% en in Duitsland 62%.

 

Amerikanen stappen momenteel dan weer volop over op leervrije schoenen: terwijl vorig jaar 16% van alle nieuwe veganistische producten schoenen waren, is dat nu 32%. Ook grote internationale merken, zoals Steve Madden, springen mee op de kar. De Britse warenhuisketen Marks & Spencer kreeg dan weer als eerste de prijs voor ‘vegan-vriendelijke winkelstraatketen’ van dierenrechtenorganisatie PETA voor zijn nieuwe diervriendelijke schoenencollectie. In 2018 kwam ook 41% minder bont op de markt.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail