RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
  • Tags Overlijden
  • Geografie Verenigd Koninkrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Schoenenontwerper Terry de Havilland overleden

icon
Mode3 december, 2019

De beroemde Britse schoenenontwerper Terry de Havilland is op 81-jarige leeftijd overleden. Zijn creaties werden gedragen door sterren als Amy Winehouse, Marianne Faithfull, David Bowie, Cher en Kate Moss.

“Rock’n’roll cobbler”

De invloed van de Havilland op de modesector in de jaren 1960 en 1970 kan nauwelijks overschat worden: bekend als de “rock’n’ roll schoenmaker” beschouwde hij schoenen als kleine, spectaculaire kunstwerken in een tijd waarin schoeisel grotendeels conservatief, discreet en functioneel was. “Vóór Terry de Havilland keken mensen niet naar schoenen. Hij liet ze naar beneden kijken. En ik denk dat hij de celebrity-cultuur echt heeft verbonden met schoenen, iets wat we nu uiteraard als vanzelfsprekend beschouwen“, zegt Darla-Jane Gilroy van het London College of Fashion aan WWD.

De Havilland stond vooral bekend om zijn plateauzolen, wedges en veterlaarzen. Tot zijn meest bekende ontwerpen behoren de schoenen die Tim Curry droeg in “The Rocky Horror Picture Show” en die van Angelina Jolie in “Lara Croft: Tomb Raider” uit 2001.

Toch kende de ontwerper ook zwarte sneeuw: in de jaren 1980 en 1990 gingen zijn schoenenmerken Kamikaze Shoes en The Magic Shoe failliet. Niettemin bleven ook daarna nog heel wat beroemdheden zijn ontwerpen dragen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode3 november, 2026
    Warenhuizen BHV in Parijs onder gerechtelijk toezicht geplaatst

    De Parijse warenhuizen van BHV hebben bescherming tegen schuldeisers gekregen. De Franse rechtbank opende maandag een gerechtelijke reorganisatieprocedure, na maanden van financiële problemen, conflicten met leveranciers en controverse rond de samenwerking met Shein. Het warenhuis blijft voorlopig open.

  • icon
    Mode3 november, 2026
    Familiezaak Timmermans stopt na meer dan 150 jaar

    Met Timmermans in Sint-Niklaas verdwijnt er opnieuw een gereputeerde Vlaamse familiezaak met een lange historiek. Omwille van de uitdagende marktomstandigheden zet de modewinkel er een punt achter, de uitverkoop is begonnen.

  • icon
    Mode3 november, 2026
    Zwakke verkoop en AI doen Hugo Boss krimpen

    Hugo Boss zag de omzet in het derde kwartaal opnieuw dalen en verlaagt zijn winstverwachting voor 2026. Naast de zwakke consumentenvraag speelt ook de snelle opmars van artificiële intelligentie een rol: die dwingt het bedrijf tot extra afschrijvingen op zijn IT-investeringen. De tegenvallende resultaten komen amper een week nadat Frasers...

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail