RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Inno
  • Onderwerpen Winkelconcept
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Inno heropent twee Brusselse winkels na make-over

icon
Mode10 mei, 2023

Inno heeft z’n Brusselse vestigingen aan de Nieuwstraat en de Louizalaan heropend na een grondige restyling. De warenhuisketen meet zich een premium positionering aan met een exclusieve uitstraling.

Digitaal en premium

Met de verbouwing van twee Brusselse warenhuizen neemt Inno een nieuwe stap in het strategische herpositioneringsproject dat CEO Armin Devender in 2020 aanvatte, met twee duidelijke krachtlijnen: digitalisering en premiumisering. De retailer opende in 2021 een digitale marktplaats die als een verlengstuk van de 16 fysieke winkels fungeert: bezoekers treffen er ook merken aan die niet in de rekken van de warenhuisketen liggen.

Tegelijk startte het bedrijf met de verbouwing van z’n 16 vestigingen. De primeur was voor Schoten, later kregen onder andere Luik, Leuven en Waasland Shopping al hun make-over. De afgelopen maanden nam het bedrijf de belangrijke Brusselse vestigingen aan de Nieuwstraat en de Louizalaan onder handen. Die beleven nu hun grote heropening.

Nieuwe merken

“We positioneren Inno als een premium department store. In de parfumerieafdeling spelen we mee op het luxeniveau, in de modeafdelingen staan we voor premiummerken”, zegt Armin Devender. Tegelijk wil de warenhuisketen een democratische en toegankelijke bestemming zijn waar iedereen welkom blijft.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Wat er voor de shoppers verandert? Ze winkelen in een warm en trendy interieur waarin elke afdeling z’n eigen sfeer en karakter krijgt. De uitstraling is stijlvol en rustig, met zithoeken en planten. Opvallend zijn de grote digitale schermen en de kiosken met aanraakschermen bij de roltrappen en liften, die de klanten informeren. Nieuwe merken maken hun opwachting in verschillende afdelingen. Voor een pauzemoment met koffie, smoothies, salades, broodjes en desserts is er Inno-partner Bon.

Voor buitenlandse luxeshoppers biedt Inno in Brussel en Brugge vanaf juni de Global Blue service aan, die instant de btw op Belgische aankopen terugbetaalt.

Tij gekeerd?

De eerste resultaten van de herpositionering bij de Belgische warenhuisketen zijn meer dan hoopgevend: na twee moeilijke jaren realiseerde Inno in 2022 een positieve EBITDA van tien miljoen euro. Daarmee lijkt het tij gekeerd.

De moeilijkheden bij moederbedrijf Galeria Karstadt Kaufhof in Duitsland werpen weliswaar nog een schaduw over de retailer. Die warenhuisgroep gaat gebukt onder een zware schuldenlast en ondergaat een ingrijpende herstructurering. Maar Inno vaart een onafhankelijke koers. Geruchten over een mogelijke verkoop van de 16 Belgische winkels zijn voorbarig, meldde het Duitse bedrijf in februari.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode11 september, 2026
    Oxfam: “Tweedehands via Vinted vervuilt vijf keer meer”

    Niet elke vorm van tweedehandsconsumptie is even duurzaam. Volgens een nieuw rapport van Oxfam veroorzaken platformen als Vinted een veel grotere koolstofvoetafdruk dan lokale kringloopwinkels. De NGO waarschuwt bovendien dat commerciële tweedehandsmodellen overconsumptie zelfs kunnen aanwakkeren.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt

    De Europese onlineverkoop van mode, beauty en luxe blijft groeien, maar de machtsverhoudingen verschuiven. Beauty presteert beter dan mode, terwijl marktplaatsen en tweedehandsplatformen een steeds groter deel van de cross-border retail naar zich toe trekken.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail