RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Fraude
  • Bedrijven LVMH
  • Onderwerpen Rechtszaak
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

LVMH ontsnapt aan “zinloze” belastingzaak in Frankrijk

icon
Mode3 januari, 2024
Shutterstock

De Franse belastingdienst vervolgt LVMH dan toch niet voor belastingontduiking. De luxeholding verkreeg dat de belastinginspectie mogelijk bezwarende documenten moest teruggeven, waardoor de zaak in duigen is gevallen.

Te laat

Het is wat zinloos om LVMH alsnog te betichten van belastingontduiking, aangezien de holding te lang de tijd heeft gehad om zich voor te bereiden en zelfs om eventueel documenten of sporen te laten verdwijnen. Na de inbeslagname van papieren door de Franse belastinginspectie in 2019, heeft nu ook het Hof van Cassatie (in februari 2023) de teruggave bevolen.

Een nieuwe huiszoeking leek na die uitspraak nutteloos, zegt een bron bij het ministerie van Economie en Financiën aan persbureau AFP. “Dit soort procedures zijn alleen interessant als er een verrassingseffect is”, aldus de anonieme bron, dus laat de fiscus de verdenkingen maar vallen. Concreet had de belastingdienst vragen bij de Belgische vennootschap LVMH Finance Belgique, waarvan de kas ondertussen wel naar Frankrijk is verhuisd.

Samen met een zeventigtal andere bedrijven heeft LVMH in 2022 een soort fiscale samenwerking afgesloten met de fiscus, die voor communicatie en proactieve dialoog wil zorgen bij “alle kwesties die problematisch zouden kunnen lijken”.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode3 november, 2026
    Warenhuizen BHV in Parijs onder gerechtelijk toezicht geplaatst

    De Parijse warenhuizen van BHV hebben bescherming tegen schuldeisers gekregen. De Franse rechtbank opende maandag een gerechtelijke reorganisatieprocedure, na maanden van financiële problemen, conflicten met leveranciers en controverse rond de samenwerking met Shein. Het warenhuis blijft voorlopig open.

  • icon
    Mode3 november, 2026
    Familiezaak Timmermans stopt na meer dan 150 jaar

    Met Timmermans in Sint-Niklaas verdwijnt er opnieuw een gereputeerde Vlaamse familiezaak met een lange historiek. Omwille van de uitdagende marktomstandigheden zet de modewinkel er een punt achter, de uitverkoop is begonnen.

  • icon
    Mode3 november, 2026
    Zwakke verkoop en AI doen Hugo Boss krimpen

    Hugo Boss zag de omzet in het derde kwartaal opnieuw dalen en verlaagt zijn winstverwachting voor 2026. Naast de zwakke consumentenvraag speelt ook de snelle opmars van artificiële intelligentie een rol: die dwingt het bedrijf tot extra afschrijvingen op zijn IT-investeringen. De tegenvallende resultaten komen amper een week nadat Frasers...

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail