RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

LVMH zet recordcijfers neer

icon
Mode27 juli, 2021

Voor LVMH lijkt de coronacrisis alweer helemaal vergeten: het Franse luxeconcern verkocht in het tweede kwartaal opnieuw meer Louis Vuitton-handtassen en Moët-champagne en ligt nu op schema om zijn verkoopcijfers van voor de pandemie ver te overtreffen.

 

Onder stoom in tweede kwartaal

De groep van miljardair Bernard Arnault profiteerde vooral van een sterke toename van de vraag naar luxeproducten in de Verenigde Staten en China. Ook in Europa herstelt de markt zich, maar daar verloopt het allemaal wat geleidelijker.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

LVMH boekte in de eerste zes maanden van 2021 een omzet van 28,7 miljard euro, ruim de helft meer dan tijdens dezelfde periode vorig jaar. Ten opzicht van 2019, dus vóór corona, was er een organische groei van 11%. Het herstel dat reeds tijdens het eerste kwartaal werd ingezet, kreeg nog een extra versnelling in de periode april-juni.

 

Lederwaren en champagne

De divisie mode en lederwaren, die bijna driekwart van de jaarlijkse operationele winst genereert en merken als Louis Vuitton en Christian Dior omvat, was de drijvende kracht achter het grootste deel van de groei. Dit compenseerde ruimschoots de aanhoudende zwakte in wat LVMH’s op één na grootste activiteit was vóór de pandemie: de “selectieve detailhandel”, die zwaar leunt op taksvrije winkels in luchthavens.

 

Daarnaast trok de verkoop van wijn en gedistilleerde dranken sterk aan. De opbrengsten van die divisie lagen 12% boven pre-pandemieniveau. Vooral in Europa en de Verenigde Staten was de vraag naar champagne erg groot, schrijft de Financial Times.

 

Recordkoers

Dat LVMH de uitdagingen van de crisis in grote mate heeft overwonnen, blijkt ook uit de toegenomen rentabiliteit. De bedrijfswinst kwam uit op 7,6 miljard euro, ruim 4,5 miljard meer dan vorig jaar en bovendien 44% boven het niveau van 2019.

 

Op de beurs is het LVMH-aandeel dit jaar opgeklommen naar zijn hoogste koers ooit. Op basis van marktkapitalisatie is het luxeconcern nu het grootste bedrijf van Europa.

 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail