RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags CirculairSamenwerking
  • Bedrijven e5La Fille d'O
  • Onderwerpen Duurzaamheid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Murielle Scherre en e5 lanceren tweede gerecycleerde capsulecollectie

icon
Mode3 oktober, 2025

Ontwerpster Murielle Scherre, van lingeriemerk La Fille d’O, brengt samen met keten e5 een tweede unisex denimcollectie uit voor de Week van de Belgische Mode. De lijn zet in op circulariteit, met herwerkte klassiekers en materialen die eenvoudig te recycleren zijn.

De cirkel sluiten

Het is al de tweede keer dat e5 en Murielle Scherre samenwerken. Dit keer krijgen bekende modellen zoals de bomberjack en het trainingspak een nieuwe interpretatie. De stukken zijn bewust uit één stof opgebouwd, zonder overbodige laagjes, zodat ze vlotter te recycleren blijven. Zo krijgt de bomberjack volume via het patroon in plaats van via een voering.

Elk kledingstuk bestaat uit 20% “post-consumer gerecycleerde denim” en 79% GOTS-gecertificeerd organisch katoen. Voor de productie past e5 “de 5 van e5” toe, die gaan van inzameling tot low-impact wassing. Scherre benadrukt dat grote spelers middelen hebben om verandering te versnellen, terwijl kleine merken sneller experimenteren; samen willen ze zo tastbare impact realiseren.

De collectie is vanaf vandaag beschikbaar in geselecteerde e5-winkels en online. Volgens duurzaamheidsmanager Liesbet Bombeke zet e5 hiermee opnieuw een stap richting bewuster omgaan met kleding. Door ‘post-consumer’ materialen te gebruiken voor items die al bij het ontwerp op recyclage mikken, wil het merk de cirkel sluiten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode3 november, 2026
    Warenhuizen BHV in Parijs onder gerechtelijk toezicht geplaatst

    De Parijse warenhuizen van BHV hebben bescherming tegen schuldeisers gekregen. De Franse rechtbank opende maandag een gerechtelijke reorganisatieprocedure, na maanden van financiële problemen, conflicten met leveranciers en controverse rond de samenwerking met Shein. Het warenhuis blijft voorlopig open.

  • icon
    Mode3 november, 2026
    Familiezaak Timmermans stopt na meer dan 150 jaar

    Met Timmermans in Sint-Niklaas verdwijnt er opnieuw een gereputeerde Vlaamse familiezaak met een lange historiek. Omwille van de uitdagende marktomstandigheden zet de modewinkel er een punt achter, de uitverkoop is begonnen.

  • icon
    Mode3 november, 2026
    Zwakke verkoop en AI doen Hugo Boss krimpen

    Hugo Boss zag de omzet in het derde kwartaal opnieuw dalen en verlaagt zijn winstverwachting voor 2026. Naast de zwakke consumentenvraag speelt ook de snelle opmars van artificiële intelligentie een rol: die dwingt het bedrijf tot extra afschrijvingen op zijn IT-investeringen. De tegenvallende resultaten komen amper een week nadat Frasers...

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail