RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
  • Bedrijven Nike
  • Onderwerpen Expansie
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nike laat grote wholesaleklanten vallen

icon
Mode26 augustus, 2020

Nike stopt de samenwerking met een reeks grote retailpartners in de Verenigde Staten en versnelt zijn directe verkoopstrategie, waarbij het zoveel mogelijk zelf de consument wil bereiken. Ook in Europa worden mogelijk partners geschrapt.

200 eigen winkels meer

Schoenen van Nike verdwijnen binnenkort uit de rekken bij Amazon-dochter Zappos, Dillard’s en een zevental andere Amerikaanse retailketens. Dat blijkt uit een analistenrapport van Susquehanna Financial Group. Nike bevestigt aan Fox Business inderdaad nog meer – en versneld – te gaan focussen op zijn “Consumer Direct Acceleration”-strategie, waarbij het sportlabel inzet op rechtstreekse verkoop aan consumenten.

Al drie jaar geleden maakte Nike bekend dat pad in te slaan, maar na de coronacrisis schakelt de producent van Air Jordan nog een versnelling hoger. In de plaats van groothandel stelt het merk onlineverkoop (Nike Digital) en eigen winkels voorop. Zo wil Nike nog 200 kleinere, hoogtechnologische winkels openen in Noord-Amerika, Europa, het Midden-Oosten en Afrika.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

500 banen minder

Door de verminderde groothandelsactiviteiten verdwijnen 500 banen op het hoofdkantoor in het Amerikaanse Oregon, al is er (voorlopig) geen sprake van een volledige stopzetting van het groothandelskanaal: Nike zegt een kleiner aantal strategische partners te houden “die onze visie delen om een consistente, verbonden en moderne winkelervaring te creëren”.

Een van die overblijvers is Foot Locker, dat volgens Susquehanna in beperkte mate zal kunnen profiteren van zijn nu meer exclusieve status. Of buiten de Verenigde Staten een soortgelijke schrappingsactie gebeurt, is nog niet geweten, maar het valt te verwachten dat Nike zijn groothandelspartners overal verder onder de loep neemt.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 november, 2026
    Loonprotesten in Bangladesh verstoren kledingproductie

    Bangladesh heeft er een week van hevige loonprotesten op zitten: textielarbeiders eisten er loonsverhoging. Die zou er nu komen, maar in sommige industriegebieden blijft het onrustig. Internationale modeketens als H&M en Zara houden de situatie nauwlettend in de gaten: de productie van hun lente- en zomercollecties staat op het spel.

  • icon
    Mode5 november, 2026
    De verborgen wereldreis van afgedankte kleding: hoe Europa zijn textielprobleem uitbesteedt

    Wat gebeurt er met kleding die consumenten in de textielcontainer gooien? Een grootschalig onderzoek naar de export van afgedankt textiel uit Scandinavië legt een bijzonder complex handelsnetwerk bloot. Kleding reist via Europese sorteercentra naar tweedehandsmarkten in Afrika en Azië, maar wat uiteindelijk met die kleding gebeurt, weet vaak niemand.

  • icon
    Mode5 november, 2026
    [Interview] 100 winkels voor Bel&Bo: “Gezondere marges dankzij AI”

    In een uitdagende markt blijft modeketen Bel&Bo niet bij de pakken zitten: zopas opende de retailer zijn honderdste vestiging. CEO Charlotte Delfosse ziet dat consumenten aarzelen, maar verwacht ook impulsen van artificiële intelligentie.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail