RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Onderwerpen Duurzaamheid
  • Geografie Antwerpen
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Onder de lakens met Lien Van de Kelder

icon
Mode6 mei, 2022
Shutterstock

Mediagezicht Lien Van de Kelder wordt nu ook retailer: de actrice start Atelier Jeanne & Daniel, een circulaire ‘slow fashion’-onderneming die duurzaam beddengoed maakt. In plaats van te kopen, is het de bedoeling dat mensen de lakens huren.

Beddengoed met een boodschap

Een opleiding circulaire economie en, toegegeven, een virus uit China brachten mediafiguur Lien Van de Kelder op het idee om een familietraditie nieuw leven in te blazen: het vroegere lakenbedrijf van grootouders Jeanne en Daniel krijgt een tweede adem met Atelier Jeanne & Daniel. De kersverse onderneemster produceert, in samenwerking met een sociale werkplaats, duurzame dekbedden met een persoonlijke twist.

Op elk laken zit een envelopje genaaid, waarin mensen een brief of een QR-code kunnen stoppen met een boodschap voor elkaar. Zo kunnen de lakens een attentie vormen voor dierbaren of voor gasten. In eerste instantie zijn de lakens te koop via de webshop van het jonge merk, net als bij enkele Antwerpse boetieks, maar op termijn wil Van de Kelder overschakelen op een circulair model.

Sheets-as-a-service

De lakens zullen dan met name te huur zijn. Zo kunnen de lakens steeds door het atelier worden hersteld of herwerkt als ze versleten of kapot zijn. Op die manier blijven zowel de lakens als de materialen in omloop en wil de onderneemster de afvalberg verkleinen. “Het is slow fashion. Ik wil dat mijn lakens een familiestuk worden. Dat ze langer meegaan dan je huwelijk”, klinkt het idee.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Lien Van de Kelder pioniert ook met ‘sheets-as-a-service’, naar de retail-as-a-servicemodellen die steeds meer opduiken. “Het staat nog in de kinderschoenen, want logistiek is het wel een huzarenstukje”, geeft ze toe aan ATV, maar het is de bedoeling dat er via sociale economie washubs komen in Antwerpen waar de lakens wekelijks worden gewassen. De gewassen lakens worden dan aan de voordeur terugbezorgd of zelfs meteen weer op de bedden gelegd, waarmee het merk ook op B&B’s en hotels mikt.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail