RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Primark rekent op een kerstmirakel van 430 miljoen

icon
Mode4 december, 2020

Primark rekent op een “fenomenale” kerst. De modeketen schat 430 miljoen pond (475 miljoen euro) te hebben verloren aan de coronacrisis, en hoopt daar een groot deel van terug te winnen in de eindejaarsperiode.

 

Flinke winst in coronajaar

Primark probeert 430 miljoen pond (475 miljoen euro) aan omzet terug te verdienen die verloren is gegaan door de lockdowns. Dat bedrag is namelijk de totale schade die moederbedrijf Associated British Foods heeft geraamd na de tweede golf van winkelsluitingen deze herfst. Eerder ging de modegroep uit van 375 miljoen pond (415 miljoen euro) omzetverlies.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Voor het hele boekjaar 2020/21 verwacht de budgetketen toch nog met zowel winst- als omzetgroei te eindigen. Het vorige jaar, dat op 12 september jongstleden afliep, wist Primark met 362 miljoen pond (400 miljoen euro) winst af te sluiten, ondanks de eerste lockdown en het feit dat de retailer geen e-commerceverkoop aanbiedt.

 

Deze week records verbroken

Ook na de tweede golf pikt de keten de draad snel weer op, ziet John Bason, hoofd financiën van AB Foods: de verkoop is nu al “fenomenaal” in de kernmarkten, Ierland, Engeland, Frankrijk en België, waar de winkels in de afgelopen week opnieuw de deuren mochten openen. Al twee dagen op rij verpulveren de winkels in thuismarkt Ierland hun dagrecords sinds de heropening, zegt Bason aan Reuters.

“Het is erg duidelijk dat de verkoop voor de lockdown en nu, deze eerste paar dagen na de lockdown, veel hoger is dan we eerder hadden verwacht”, aldus de financieel topman. Hij denkt dat de keten een sterke aanloop naar Kerstmis zal kennen en dat er van de 430 miljoen pond coronaschade uiteindelijk niet veel meer zal overblijven.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail