RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Tweede coronagolf weegt op H&M-omzet

icon
Mode15 december, 2020

H&M zag de omzet bij constante wisselkoersen in het vierde kwartaal met 10% dalen. Vooral in de laatste weken van het kwartaal, tijdens de piek van de tweede coronagolf, vielen de opbrengsten sterk terug.

 

Terug naar af

In het vierde kwartaal (periode van september tot en met november) boekte H&M een omzet van 52,5 miljard Zweedse kroon (5,15 miljard euro), tegenover 61,7 miljard Zweedse kroon (6,05 miljard euro) tijdens dezelfde periode vorig jaar.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De modegigant zei dat het sterke herstel dat zich in het derde kwartaal aftekende, zich gedurende het grootste deel van het vierde kwartaal had voortgezet, maar dat de verkoop vanaf eind oktober opnieuw verslapte. “Tussen 22 oktober en 30 november daalde de omzet met 22% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, omdat het herstel overging in een nieuwe vertraging als gevolg van de tweede golf van de pandemie”, aldus H&M in een persbericht.

 

Over het hele boekjaar realiseerde H&M een omzet van 187 miljard Zweedse kroon (18,3 miljard euro). Vorig jaar was dat nog 232,8 miljard Zweedse kroon (22,8 miljard euro). Vooral tijdens het tweede kwartaal, toen tal van verkooppunten werden gesloten als gevolg van de eerste coronagolf, deelde het op één na grootste modebedrijf ter wereld in de klappen. H&M publiceert zijn volledige jaarresultaten op 29 januari 2021.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail