RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hermès kampt met groeivertraging

icon
Mode11 februari, 2016

Het Franse luxehuis Hermès zag zijn omzet vorig jaar met 8% stijgen tot 4,8 miljard euro. Dat is minder goed dan de +11% van het jaar voordien, maar wel nog altijd een pak beter dan de +2% van de totale luxemarkt.

 

Aanslagen in Parijs

De groei over heel 2015 had nog een pak hoger kunnen zijn, indien de aanslagen in Parijs geen roet in het eten hadden gegooid. De eerste drie kwartalen klokte Hermès op zijn thuismarkt nog af op een +8,2%, maar het laatste kwartaal ‑ gezien de eindejaarsfeesten traditioneel een topper ‑ viel de groei terug tot amper 1%. Topman Axel Dumas zag de Fransen wel massaal terugkeren rond eindejaar, “maar we blijven de impact voelen van de sterke daling van het toerisme”.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Terwijl de verkoop van lederwaren en van de pret-à-porter damescollectie ‑ de eerste van de hand van Nadège Vanhée-Cybulski ‑ er met respectievelijk 13% en 8% (inclusief accessoires) op vooruit gingen, daalde de verkoop van de zijden sjaals en dassen met 1% (en zelfs met 7% in het laatste trimester). De parfumdivisie liet 3% groei optekenen. De verkoop van horloges stabiliseerde maar de juwelen en de nieuwe Home-collectie gingen wel vlotjes over de toonbank (+9%).

 

Regionaal gezien kende Hermès de sterkste groei in Japan (+18%), gevolgd door Europa (+9%) en Amerika (+7%). In Azië (exclusief Japan) bleef de groei beperkt tot 5%.

 

Voorzichtige prognose

Topman Dumas tempert alvast de verwachtingen voor 2016: “Gezien de economische, geopolitieke en financiële onzekerheid wereldwijd zou de verkoop wel eens onder onze gemiddelde groeiverwachting op middellange termijn van om en bij de 8% kunnen uitkomen”. Ook al omdat prijsverhogingen in de huidige context moeilijk liggen, zo valt in Parijs te horen.

 

Al gaan ze bij Hermès niet op hun lauweren rusten: de groep kondigt de opening aan van vier nieuwe luxeboetieks in Rio, Hongkong Airport, Macao en het Chinese Chongquing.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail