RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Torfs
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie België
  • Personen Lise Conix
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Torfs haalt broeksriem aan na boerenjaar

icon
Mode19 april, 2023
Lise Conix, Torfs

Na een sterk 2022 nopen stijgende kosten schoenketen Torfs tot besparingsmaatregelen de komende jaren, om de rentabiliteit te vrijwaren. Van ontslagen of winkelsluitingen is echter geen sprake, verzekert CEO Lise Conix.

Omzetgroei dankzij verbouwingen

De omzet groeide bij Torfs vorig jaar met 8% naar 190,2 miljoen euro. Van die mooie groei komt 7% van schoenen en 1% van kledij. De EBITDA bedroeg 10,2% of 16 miljoen euro. De marge daalde licht, doordat de operationele kosten met 14% stegen. “We hebben onze marges goed onder controle en ons voorraadniveau is gezond”, aldus Conix. De omzet ligt nu 10% hoger dan in 2019, de coronacrisis is dus verteerd.

In de fysieke winkels groeide de omzet met 10%. De winkels in centrumsteden en overdekte winkelcentra gingen er zelfs met 23% op vooruit, maar zitten nog altijd 6% onder het pre-COVID niveau. Torfs verbouwde vorig jaar vijf winkels naar het nieuwste concept. Zo’n remodeling kost zo’n 600.000 euro, maar levert wel een omzetgroei van 10 tot 15% op. 45 winkels gingen al over, ook dit jaar verbouwde de keten er al zes.

Kostenbesparingen noodzakelijk

De onlineverkopen bleven stabiel in 2022, maar liggen wel 28% hoger dan in 2019. “We houden de digitale versnelling vast.” De webshop vertegenwoordigt nu bijna 20% van de totale omzet van de keten en is even rendabel als de fysieke winkels. “We winnen marktaandeel in een dalende modemarkt, terwijl de onlinespelers het moeilijk hadden,” aldus een tevreden Conix.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook de eerste maanden van 2023 tonen een mooie groei, maar de komende jaren worden uitdagend, beseft de CEO. De winstmarges staan onder druk door stijgende huurprijzen en hogere operationele kosten, en de rentabiliteit van de stadswinkels blijft een uitdaging. “Het is alle hens aan dek. Kostenbesparingen worden nu een belangrijk onderdeel van onze strategie, en dat is nieuw.” Torfs kan en wil nu eenmaal niet alle gestegen kosten doorrekenen aan de consument: “We blijven inzetten op een betaalbaar aanbod.”

Efficiënter werken

Torfs stelt geen concreet besparingsdoel, maar wil alle medewerkers transparant meenemen in een verhaal van slimmer werken en besparen op overtollige uitgaven. Op dit manier hoopt de ketende EBITDA weer op een gezond niveau te krijgen, al zal dat wellicht niet voor dit jaar zijn. Van winkelsluitingen en/of ontslagen is geen sprake, wel wil Torfs efficiënter werken. De retailer bestelde bijvoorbeeld een automatische inpakmachine die 20% minder lucht zal verpakken, waardoor er bespaard kan worden op verpakkingsmateriaal en transportkosten.

Expansie staat voorlopig niet op de agenda: Vlaanderen is zo goed als helemaal gedekt met 75 winkels. De twee Waalse winkels zijn rendabel, maar Torfs heeft naar eigen zeggen het succesrecept nog niet gevonden en wacht daarom met een verdere uitrol. “Ik geloof nochtans dat er in Wallonië ruimte is voor een Torfs met een sterk merkenaanbod.” Dit jaar viert de schoenketen haar 75e verjaardag.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail