RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zalando zet sterke eindspurt neer

icon
Mode28 februari, 2019

Dankzij een sterk vierde kwartaal, waarin de omzet net geen kwart hoger ging, wist Zalando 2018 af te sluiten met een omzetgroei van 20% tot 5,4 miljard euro.

 

26,4 miljoen actieve klanten

De Duitse moderetailer heeft in het vierde kwartaal voor 1,7 miljard euro aan kleding verkocht (+24,6%): goed nieuws voor het Duitse internetbedrijf, dat te lijden had onder de warme zomer, waardoor de verkoop van de herfst- en winteritems maar niet op gang leek te komen en de groep zich genoodzaakt zag grote kortingen toe te staan.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Uiteindelijk klokte de jaaromzet af op 5,388 miljard euro. Met die stijging met 20% doet de groep wel minder goed dan in 2017, toen de omzet nog 23,4% aandikte. Het aangepaste operationele resultaat bedroeg 173,4 miljoen euro (tegenover 215,1 miljoen euro het jaar voordien): een gevolg van de winstmargedaling van 4,8% in 2017 naar 3,2% het voorbije jaar.

 

Zalando telt intussen naar eigen zeggen 26,4 miljoen actieve klanten (tegenover 23,1 miljoen in 2017). Die waren goed voor 3,1 miljard bezoeken, tegenover 2,6 miljard een jaar eerder. In het vierde kwartaal kreeg de webshop er liefst 1,3 miljoen nieuwe actieve klanten bij: “de grootste toename in vijf jaar tijd”, klinkt het met gepaste trots in Berlijn.

 

Focus op partners

“2018 had zijn uitdagingen, maar we focusten onze inspanningen in het vierde kwartaal op een sterke eindspurt”, zegt co-CEO Rubin Ritter. “Onze prestatie in het vierde kwartaal geeft ons vertrouwen dat onze groeiplannen op de lange termijn op het juiste spoor zitten.”

 

De komende jaren wil Zalando sterk inzetten op zijn partnerprogramma, waarbij ‘derde’ merken hun spullen rechtstreeks verkopen via het Zalando-platform. “Wij bieden merken de kans om online succesvol te zijn door hun toegang te bieden tot Europese digitale consumenten en hun de opportuniteit te geven te investeren in groei via onze diensten”, zegt co-CEO David Schneider.

 

In 2018 was het Zalando Partner Program met 250 partnerbedrijven goed voor ongeveer 10% van Zalando’s GMV (Gross Merchandise Volume). Tegen 2023/2024 moet dat aandeel opgelopen zijn tot 40%.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail