RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Henkel
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aangepaste strategie bezorgt Henkel hogere winst

icon
Schoonheid/verzorging10 augustus, 2023
Shutterstock.com

Prijsverhogingen, besparingen en een optimalisering van het assortiment bezorgen Henkel een mooie omzet- en winstgroei. Voor topman Carsten Knobel is dat een bewijs dat de nieuwe strategie loont.

Voorspoedige integratie

De fabrikant van bekende merken als Fa, Persil en Pritt heeft het afgelopen halfjaar een autonome omzetgroei van 4,9% tot 10,9 miljard euro gerealiseerd. De operationele winst steeg zelfs met 7,6% naar 1,3 miljard euro. De sterke cijfers zijn onder andere te danken aan hogere verkoopprijzen: het bedrijf slaagde erin de hogere kosten voor grondstoffen en logistiek door te rekenen aan zijn klanten, maar dat is niet het hele verhaal.

Belangrijk zijn ook de besparingen die voortvloeien uit het creëren van één divisie Consumer Brands, waarin de afdelingen schoonmaakproducten en (af)wasmiddelen enerzijds en schoonheid en verzorging anderzijds werden samengevoegd. Die integratie verloopt voorspoediger dan verwacht. Ook optimaliseert Henkel zijn productportfolio, waarbij de focus steeds meer komt te liggen op producten met hoge marges en groot groeipotentieel. Die strategie blijkt vruchten af te werpen.

Weg uit Rusland

“Over het algemeen zijn we trots op de succesvolle bedrijfsprestaties in de eerste helft van het jaar en de goede vooruitgang die we hebben geboekt bij de uitvoering van onze strategische agenda – ondanks het aanhoudend moeilijke economische klimaat”, aldus Knobel, die meteen de vooruitzichten voor het volledige boekjaar verhoogt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het bedrijf meldt ook dat het de verkoop van zijn Russische divisie succesvol heeft afgerond. In april had Henkel al aangekondigd dat het Rusland zou verlaten naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne, en dat het zijn activiteiten daar zou verkopen aan een consortium van lokale investeerders. Die deal is nu helemaal rond: de verkoopprijs bedraagt 54 miljard roebel (ongeveer 600 miljoen euro).

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging4 november, 2026
    Estée Lauder schroeft kortingen terug dankzij sterke vraag naar luxeparfums

    Estée Lauder zet steeds minder in op kortingen en promoties, nu de Amerikaanse beautygroep profiteert van een sterke vraag naar luxeparfums en een aantrekkende Chinese markt. Na een beter dan verwacht eerste kwartaal verhoogt het concern zijn jaarprognoses en presenteert het ambitieuze groeidoelstellingen tot 2030.

  • icon
    Schoonheid/verzorging30 oktober, 2026
    Sephora verklapt nieuwe Belgische winkellocatie met raadsel

    Sephora kondigt haar volgende Belgische winkel aan, althans op cryptische wijze. Op sociale media hint de Franse cosmeticaketen met een raadsel naar een nieuwe winkel in een shoppingcenter in een stad met een samengestelde naam. Alle aanwijzingen leiden naar één plek...

  • icon
    Schoonheid/verzorging29 oktober, 2026
    Henkel bubbelt omhoog, maar winst blijft niet plakken

    Henkel, de Duitse producent van Persil, Schwarzkopf en Pritt, groeit veel sneller verwacht en verhoogt zijn jaarprognose. Al dreigen de fors stijgende grondstofprijzen aan de winstmarges te vreten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail