RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Planet BWondr.care
  • Onderwerpen In beeldWinkelconceptWinkelopeningen
  • Geografie Vlaams-Brabant
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

[In Beeld] Eerste Wondr Lab in iconische Leuvense apotheek

icon
Schoonheid/verzorging18 mei, 2026

Het Belgische duurzame verzorgingsmerk Wondr, onderdeel van Planet B, opende zaterdag zijn derde – en meteen ook zijn meest ambitieuze – vaste winkel in Leuven. Het iconische gebouw uit de 16de eeuw huisvestte meer dan 150 jaar lang een apotheek, maar is nu de eerste “Wondr Lab”.

Een pand met een verhaal

Het pand aan de Mechelsestraat, waar ooit zeven straten samenkwamen, groeide vanaf het einde van de 19de eeuw uit tot een van de bekendste apotheken van de stad. Na de sluiting van De Zeven Hoeken begin dit jaar, schrijft Wondr nu een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van het gebouw.

“Wondr is van dag één gebouwd op apothekersexpertise en wetenschappelijke onderbouwing. Pharmacy-first zit in het DNA van het merk,” zegt CEO Tibbe Verschaffel. Het was dus “de meest logische stap denkbaar”, maar wel nogal impulsief beslist, geeft CEO Tibbe Verschaffel toe aan RetailDetail.

“We hadden helemaal geen plannen om nog een winkel te openen”, want winkels zijn duur, maar toen hij het pand zag was hij verkocht. “Ik heb binnen de twee dagen beslist.” Eerder had Wondr al twee succesvolle pop-ups in Leuven.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Een winkel als eerlijk gesprek

Het Wondr Lab belooft meer te zijn dan een traditionele winkel. “Dit is de plek waar we ons verhaal volledig kunnen vertellen”, aldus het merk. “Waar we kunnen laten zien wat er in onze formules zit, waarom het werkt, en wat dat concreet betekent voor jouw huid of haar. Niet als verkooppraatje, maar als eerlijk gesprek.”

Wondr positioneert zich als “een science-first selfcaremerk” dat duurzaamheid en beauty trends combineert. De producten zijn vrij van wegwerp- en microplastics, hormoonverstorende ingrediënten en bevatten enkel natuurlijke en duurzame componenten. Het merk, opgericht in 2021, is B Corp-gecertificeerd en verkrijgbaar in België en Nederland.

Hoe de winkels, sociale media en virale marketingstunts allemaal vervlechten tot het succes van Planet B, hoor je op de Retail Marketing Day op 24 september. “Met een social-first strategie en een volwaardige omnichannelaanpak tonen we dat je geen megabudgetten nodig hebt om een sterk merk te bouwen”, vertelt Chief Digital Officer Ruben Renaer er aan de voet van het Atomium in Brussel.

Claim NU je early-bird ticket voor de Retail Marketing Day 2026

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging30 september, 2026
    Sephora opent honderd Britse beautyshops bij Marks & Spencer

    Sephora slaat op de Britse markt de handen in elkaar met Marks & Spencer. Vanaf het voorjaar van 2027 krijgt het beautymerk shop-in-shops in honderd M&S-winkels en een eigen aanbod op de webshop van de warenhuisketen.

  • icon
    Schoonheid/verzorging29 september, 2026
    Prénatal komt in handen van eigen CEO

    Prénatal krijgt een nieuwe eigenaar: CEO Jochem van Bueren neemt alle aandelen van de Nederlandse moeder- en kinderspecialist over van de Duitse investeerder Mutares.

  • icon
    Schoonheid/verzorging24 september, 2026
    Sephora opent de deuren van zijn grootste Belgische winkel in Luik

    Sephora, de Franse beauty-gigant, opent vandaag zijn grootste winkel in België. Deze nieuwe winkel van 400 vierkante meter, gelegen in het hart van de Médiacité in Luik, betekent een belangrijke mijlpaal in de uitbreidingsstrategie. Het is de derde Sephora-winkel in het land, na de recente openingen in Docks Bruxsel en...

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail