RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven L'Occitane
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie AziëFrankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

L’Occitane komt volledig in handen van ex-CEO

icon
Schoonheid/verzorging30 april, 2024
JHVEPhoto / Shutterstock.com

De Oostenrijkse miljardair Reinold Geiger wil L’Occitane van de beurs plukken. Geiger was degene die de Franse keten voor verzorgingsproducten groot maakte en hij wil ook nu weer ingrijpen.

Nieuwe fundamenten nodig

Reinold Geiger, de zakenman uit Tirol die nu al meerderheidsaandeelhouder is, wil L’Occitane volledig naar zich toe trekken. Hij brengt een overnamebod uit dat de huidverzorgingsgroep op zo’n 6,5 miljard euro waardeert. Om de resterende aandelen van de beurs van Hongkong te plukken, heeft Geiger 34 Hongkong dollar per aandeel over terwijl de huidige koers rond 29,5 Hongkong dollar ligt.

Het is al de tweede poging van Geiger, die vandaag 72% van de aandelen bezit, want eerdere plannen in de zomer van 2023 had de miljardair in september afgeblazen. Nu stelt de investeerder echter dat de deal nodig is om de fundamenten voor duurzame langetermijngroei te kunnen heropbouwen. “De cosmeticasector ondergaat diepgaande veranderingen en ons bedrijf is aanzienlijk veranderd in een geografisch gebalanceerde multibrandgroep”, aldus Geiger aan FT.

Focus op Azië

De cosmeticasector blijkt opvallend veerkrachtig ondanks het moeilijke economische klimaat. Onder andere Sephora en L’Oréal overtreffen de verwachtingen en ook bij L’Occitane steeg de omzet in 2023 met 13% tot 2,13 miljard euro. Toch worstelt de beautysector met een dalende vraag in China, terwijl Azië-Pacific goed is voor 42% van de totale omzet van L’Occitane.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het was precies Reinold Geiger die L’Occitane ooit richting Azië stuurde, gelovend in het potentieel van de Aziatische luxeconsument. Nadat de Oostenrijker in 1994 een minderheidsbelang nam in het toen bijna failliete Franse merk, werd hij zelfs CEO om er voor een doorbraak te zorgen. In 2021 zette Geiger een stap opzij, maar bleef voorzitter en uitvoerend bestuurder. Dat hij “zijn” keten niet kan loslaten, blijkt vandaag alweer…

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging18 september, 2026
    Unilever zet nu ook Zwitsal aan de deur

    Unilever verkoopt babyverzorgingsmerk Zwitsal aan het Nederlandse Royal Sanders. De producent van onder meer Melkmeisje, Van Gils en Odorex neemt het merk begin volgend jaar over.

  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk

    Wibra introduceert een lijn wasmiddelen onder het nieuwe huismerk W-care. Dat is een opmerkelijke primeur voor de discounter, die met deze ontwikkeling mogelijk minder afhankelijk wil worden van zijn exclusieve “stermerk” Dasty.

  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord

    Het Belgische verzorgingsmerk WONDR breidt uit met een nieuwe productlijn en krijgt tegelijk een nieuwe visuele identiteit. De golvende grafische elementen maken plaats voor een strakkere branding, die beter moet werken over een breder productgamma. Want dat gamma wordt ook voor het eerst vloeibaar.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail