RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

L'Oréal richt 'op reis'-divisie op

icon
Schoonheid/verzorging26 november, 2013

Te land, ter zee en in de lucht

De ‘Direction Générale Travel Retail Groupe‘ krijgt zeggenschap over alle merken van de groep voor de retailformules in het ‘reiskanaal’. Het gaat dan niet alleen om winkels in luchthavens en stations, maar bijvoorbeeld ook om het aanbod in tax free aan boord van ferry’s, cruiseschepen en vliegtuigen.

 

De nieuwe directie zal gaan over alle merken van de groep, van ‘Luxe’ (Lancôme, Yves Saint Laurent) over ‘ Active’ (Vichy, La Roche-Posay) tot en met The Body Shop. Ook de haarproducten (Redken, Kerastase) en het grootpublieksgamma (L’Oréal Paris) zullen met de nieuwe instelling te maken hebben.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“De groei van het aantal reizigers, nog versterkt door de democratisering van het reizen – met name in de groeilanden – zet consumenten ertoe aan om in dit kanaal een compleet aanbod te zoeken dat een antwoord biedt op al hun schoonheidsverwachtingen, ongeacht hun nationaliteit, beautyrituelen of koopkracht”, zegt het hoofd van de nieuwe afdeling, Barbara Lavernos.

 

‘Zesde continent’ voor L’Oréal

Volgens L’Oréal was in 2012 het totale ‘reiskanaal’ goed voor een slordige 41 miljard euro), een groei met 9,4% tegenover 2011. Bovendien voorspelt marktonderzoeksbureau Generation een verdubbeling binnen de tien jaar.

 

L’Oréal is vast van plan een groot stuk van die taart binnen te halen. “Travel Retail is een sleutelkanaal om onze doelstelling – de verovering van één miljard nieuwe consumenten – te realiseren”, zegt CEO Jean-Paul Agon. “Deze markt, aanwezig over de hele wereld, is te vergelijken met een ‘zesde continent’. L’Oréal geniet er al een sterke expertise en beschikt al over stevige banden met de retailers. We koesteren dan ook grote ambities voor de toekomst van dit kanaal.”

 

L’Oréal commercialiseert 27 wereldmerken in 130 landen en is met een marktaandeel van 15% het nummer één op de cosmeticamarkt. Binnen het ’travel retail’-segment, waar schoonheids- en verzorgingsproducten tekenen voor 30% van de totale omzet, had L’Oréal naar eigen zeggen een marktaandeel van 21,6%.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    Luxemerken van Estée Lauder niet langer bij Colruyt: “Een abnormale situatie”

    Het verrassende verschijnen van luxemerk Clinique van de groep Estée Lauder in enkele testwinkels van Colruyt begin dit jaar, heeft geen vervolg gekregen: de Amerikaanse cosmeticagroep houdt vast aan een strategie van selectieve distributie.

  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    [Interview] “Selectieve distributie, eigen winkels en online vormen één ecosysteem” (Franck Besnard, Estée Lauder)

    Door veeleisende consumenten en toenemende concurrentie ligt de lat steeds hoger in de beautymarkt. Ook jonge shoppers zijn bereid om te betalen voor luxemerken die hun “storytelling” op orde hebben, stelt de groep Estée Lauder, die ook inzet op eigen winkels.

  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    CEO Sander van der Laan vertrekt bij Douglas, Jean-Marc Bellaiche volgt op

    Na een loopbaan van 36 jaar in de internationale retail, waarvan 4 jaar bij Douglas, legt Sander van der Laan zijn functie neer. Fransman Jean-Marc Bellaiche is met ingang van 1 november benoemd tot CEO voor een termijn van vier jaar.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail