RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven ActionAlbert HeijnDouglas
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Personen Sander van der Laan
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Voormalig Albert Heijn-topman Sander van der Laan wordt CEO van Douglas

icon
Schoonheid/verzorging24 oktober, 2022
Tina Müller & Sander van der Laan

Sander van der Laan gaat de Duitse parfumerieketen Douglas leiden. De man, die eerder topfuncties bekleedde bij Albert Heijn en Action, moet de winstgevendheid van het bedrijf verder verhogen.

“Ideale kandidaat”

Op 1 november gaat Sander van der Laan aan de slag bij Douglas, de parfumerieketen die goed is voor een omzet van 3,1 miljard euro met ongeveer 1900 winkels in Europa. Hij volgt Tina Müller op, die na vijf jaar aan het hoofd van de retailer de overstap maakt naar de raad van bestuur.

De sterke resultaten die van der Laan bij Action realiseerde, hebben het Duitse bedrijf overtuigd: “Hij heeft de omzet en het bedrijfsresultaat van Action in een paar jaar tijd aanzienlijk verhoogd. Dit maakt hem een ideale kandidaat om Douglas naar de volgende fase te leiden”, zegt Henning Kreke, voorzitter van de raad van commissarissen. De belangrijkste taken voor de nieuwe CEO: de processen aanpassen aan e-commerce, het apotheekassortiment volledig integreren en de winstgevendheid verder verhogen.

Herstructurering

Van der Laan werkte gedurende meer dan zestien jaar bij Ahold Delhaize, waarvan de laatste jaren als CEO van Albert Heijn. In die functie bracht hij die supermarktketen naar België. Daarna werd hij CEO van Action, waar hij de activiteiten uitbreidde naar tien landen en de omzet deed groeien van twee miljard naar vijf miljard euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Douglas onderging in 2021 een grondige herstructurering: daarbij werden in Europa wel 500 van de toen 2400 winkels gesloten. De retailer is actief in een twintigtal Europese landen. In Nederland is de keten al actief sinds 1980, met nu een honderdtal winkels. In België heeft Douglas geen fysieke winkels, wel de webshop parfumdreams.be.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging4 november, 2026
    Estée Lauder schroeft kortingen terug dankzij sterke vraag naar luxeparfums

    Estée Lauder zet steeds minder in op kortingen en promoties, nu de Amerikaanse beautygroep profiteert van een sterke vraag naar luxeparfums en een aantrekkende Chinese markt. Na een beter dan verwacht eerste kwartaal verhoogt het concern zijn jaarprognoses en presenteert het ambitieuze groeidoelstellingen tot 2030.

  • icon
    Schoonheid/verzorging30 oktober, 2026
    Sephora verklapt nieuwe Belgische winkellocatie met raadsel

    Sephora kondigt haar volgende Belgische winkel aan, althans op cryptische wijze. Op sociale media hint de Franse cosmeticaketen met een raadsel naar een nieuwe winkel in een shoppingcenter in een stad met een samengestelde naam. Alle aanwijzingen leiden naar één plek...

  • icon
    Schoonheid/verzorging29 oktober, 2026
    Henkel bubbelt omhoog, maar winst blijft niet plakken

    Henkel, de Duitse producent van Persil, Schwarzkopf en Pritt, groeit veel sneller verwacht en verhoogt zijn jaarprognose. Al dreigen de fors stijgende grondstofprijzen aan de winstmarges te vreten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail