RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Fressnapf
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Fressnapf wordt Nederlandse nummer twee na overname Jumper

icon
Vrije tijd15 november, 2023
Shutterstock.com

De Duitse dierenwinkelketen Fressnapf, Europees marktleider en vooral gekend van dochter Maxi Zoo, zet zijn opmars verder met de overname van de Nederlandse retailer Jumper Groep.

“Strategisch belangrijk”

Fressnapf heeft met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2023 Jumper Groep overgenomen, de Nederlandse nummer twee op de markt van de dierenbenodigdheden. Jumper heeft 47 eigen winkels, 3 franchisewinkels en 19 shop-in-shops en is goed voor een jaaromzet van zowat zeventig miljoen euro. Met de overname is Fressnapf nu actief in veertien Europese landen. Beide bedrijven zijn overigens goede bekenden van elkaar: Fressnapf nam al in 2002 een participatie in Jumper, maar verkocht de aandelen in 2015.

“De overname van Jumper Groep is strategisch belangrijk voor Fressnapf. Jumper heeft geweldige werknemers en winkels in het hele land. De expansie geeft ons toegang tot een sterk ontwikkelde en groeiende markt voor huisdieren met een volume van 1,7 miljard euro. We zijn er ook van overtuigd dat onze omnichannel-ecosysteemstrategie in Nederland zal werken”, zegt Fressnapf-eigenaar Torsten Toeller. De groep heeft zowat 2000 winkels en ambieert dit jaar een omzet van vier miljard euro.

“Dit is het moment voor de Jumper organisatie om de volgende stap te zetten en om door te groeien naar de positie van marktleider in Nederland”, zegt voormalig eigenaar Kees Vierhouten. “Om dit te kunnen realiseren is Fressnapf met haar expertise de juiste partner.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd17 september, 2026
    Decathlon zet gebruikte leasefietsen opnieuw aan het werk

    Decathlon breidt zijn fietsleasing uit met refurbished modellen. Gebruikte leasefietsen krijgen na een technische revisie een tweede contract, wat de abonnementen goedkoper en dus toegankelijk moet maken voor zowel werkgevers als particulieren.

  • icon
    Vrije tijd15 september, 2026
    Nederlandse fietsenketen Bike Totaal komt naar België

    Er komt weer een keten van fietsenwinkels bij: op 1 oktober start het Nederlandse Bike Totaal in België met zes franchisewinkels. De formule sluit via franchise bestaande zelfstandige fietszaken aan, die voortaan onder de naam Bike Totaal verdergaan.

  • icon
    Vrije tijd9 september, 2026
    Wijnegem Shopping Center organiseert Pokémon-kaartbeurs

    Wijnegem Shopping Center organiseert op 12 september een Pokémon Card Day, met een beurs voor verzamelaars en activiteiten bij verschillende winkels. Het evenement speelt in op de dertigste verjaardag van Pokémon.;

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail