RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

47ste keukenwinkel van Ixina zorgt voor "communautair evenwicht"

icon
Wonen13 december, 2013

“Even sterk in beide landsdelen”

De mijlpaal zat eraan te komen, want Ixina is in Vlaanderen al een tijdje met een inhaalbeweging bezig: “Dit jaar werden er drie nieuwe winkels geopend, allemaal in Vlaanderen”, zegt Benoît Vrielinck, algemeen directeur van Ixina Belgium. “Terwijl ons zwaartepunt voordien vooral in Wallonië lag, staan we vandaag even sterk in beide landsdelen.” Van de huidige 47 verkooppunten liggen er 22 in Vlaanderen en 22 in Wallonië, de andere drie liggen in Brussel.

 

Al zal dat evenwicht maar voor even zijn: “Ook in 2014 blijven we verder inzetten op Vlaanderen en zullen we nog eens vijf winkels openen, meer bepaald in Sint-Pieters-Leeuw, Geel, Oudenaarde, Lier en Sint-Niklaas. Het is onze doelstelling om van 2014 tot en met 2016 in totaal 12 nieuwe verkooppunten in Vlaanderen te openen.”

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Voormalig Delhaize-directeur leidt Kuurnse franchise

De 500 m² grote vestiging in Kuurne wordt geleid door Philippe Brunelli, in een vorig leven 27 jaar aan de slag bij Delhaize De Leeuw en van 2000 tot 2007 in het directiecomité van Delhaize De Leeuw België. In zijn laatste functie als vicepresident strategie op groepsniveau droeg hij bij aan de internationale strategische ontwikkeling van de warenhuisketen en met name de overname van 450 winkels in vijf landen van de Balkan.

 

“Ik heb altijd een sterke interesse gehad in retail en wil mijn ervaring nu graag toepassen op mijn eigen Ixina-winkel“, zegt Brunelli. “Aangezien ik in het verleden veel ervaring heb opgedaan in de retail overal ter wereld, ben ik erg veeleisend geweest voor mijn eigen winkel, die voorzien is van de allernieuwste milieuvriendelijke technologie en alle comfort.” Brunelli heeft vijf verkopers in dienst.

 

Ixina is met een jaaromzet van 105 miljoen euro en meer dan 18.000 verkochte keukens in 2012 de Belgische marktmarktleider. Deze zomer werd de keten door de Belgische Franchise Federatie verkozen tot beste en meest innovatieve franchisenetwerk, en dit voor zijn exclusieve 3D-winkelconcept.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen14 oktober, 2026
    JYSK telt 1.000 medewerkers in België na nieuwe winkelopening

    JYSK heeft in Messancy zijn nieuwste Belgische winkel geopend en rondt daarmee de kaap van 1.000 medewerkers in het land. De woonwinkelketen versnelt tegelijk haar expansie: de vestiging is al de veertiende nieuwe winkel die JYSK dit jaar in België opent.

  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

  • icon
    Wonen5 oktober, 2026
    [In Beeld] JD.com stort zich op interieur met woonwarenhuis van 12.000 vierkante meter

    JD.com heeft het nu ook op de huiskamer gemunt met 101HOME, een nieuw premium-woonconcept in Shanghai. Op 12.000 vierkante meter combineert de Chinese e-commercereus meubels, technologie, horeca, kunst en complete interieurconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail