RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Flamant verhuist naar Koetshuis van het Paleis op de Meir

icon
Wonen18 december, 2012

Moeilijke zoektocht werd win-win

“De zoektocht naar een alternatief binnen de Antwerpse winkelkern bleek geen gemakkelijke opgave”, zegt woordvoerder Catherine Léonard. “Het nieuwe thuisadres moest een gevarieerd publiek aanspreken en bijgevolg niet alleen het bestaand cliënteel fideliseren, maar anderzijds ook een nieuw klantprofiel aantrekken.”

 

Tegelijk was Herita, zoals Erfgoed Vlaanderen tegenwoordig heet, als erfpachter van het Paleis op de Meir op zoek naar een geschikte huurder voor het totaal gerenoveerde Koetshuis. Het ruim 250 jaar oude gebouw behoorde ooit toe aan Napoleon, Willem I der Nederlanden en het Belgische koningshuis.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Het winkelconcept van Flamant vormt een perfecte synergie met de verhaallijnen van het Paleis: Belgische representativiteit, elegante inrichting en warm onthaal“, klinkt het bij Flamant.

 

Twee verdiepingen interieurideeën

Hoe dat verhaal concreet gestalte krijgt, is vanaf februari volgend jaar te zien in het Koetshuis van het Paleis, op de hoek van de Antwerpse Meir en de Wapper. Flamant zal er zijn interieurideeën uitwerken over twee verdiepingen.

 

De groep verkoopt behalve aan groothandelsklanten ook rechtstreeks aan consumenten via een vijftiental eigen winkels in binnen- en buitenland (drie in Frankrijk, twee in Duitsland en één in Italië). Daarnaast runt Flamant sinds deze zomer eveneens een webshop die levert in vijf landen. Bij de interieurketen uit het Oost-Vlaamse Geraardsbergen werken alles samen zo’n 300 mensen.

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen14 oktober, 2026
    JYSK telt 1.000 medewerkers in België na nieuwe winkelopening

    JYSK heeft in Messancy zijn nieuwste Belgische winkel geopend en rondt daarmee de kaap van 1.000 medewerkers in het land. De woonwinkelketen versnelt tegelijk haar expansie: de vestiging is al de veertiende nieuwe winkel die JYSK dit jaar in België opent.

  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

  • icon
    Wonen5 oktober, 2026
    [In Beeld] JD.com stort zich op interieur met woonwarenhuis van 12.000 vierkante meter

    JD.com heeft het nu ook op de huiskamer gemunt met 101HOME, een nieuw premium-woonconcept in Shanghai. Op 12.000 vierkante meter combineert de Chinese e-commercereus meubels, technologie, horeca, kunst en complete interieurconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail