RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Jysk
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Scandinavië
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jysk vertraagt na nieuw recordjaar

icon
Wonen15 september, 2022
© Shutterstock.com

Interieurketen Jysk haalde het afgelopen boekjaar, tot eind augustus, 11% meer omzet. Dat is een nieuw record voor de Deense keten, ondanks een terugtrekking uit Rusland en terughoudendheid bij consumenten.

Consument staat op de rem

Het nieuwe record kwam er ondanks het feit dat de interieurketen in het vorige boekjaar flink op de proef gesteld werd door de inflatie, de stijgende kosten en de oorlog in Oekraïne. De omzet klokte af op 36,2 miljard Deense kronen (4,9 miljard euro).

“In een wereld waarin mensen echt prioriteiten moeten stellen waar ze hun geld aan uitgeven” is CEO Jan Bøgh blij met het resultaat. Het aantal klanten is namelijk toch met 7,7 miljoen gegroeid, ook al zijn de activiteiten vooral tijdens de zomer onder druk komen te staan. Door de stijgende inflatie kwamen minder klanten over de vloer en deden ze kleinere aankopen.

“We ervaren duidelijk dat de consument zich wat is gaan inhouden. De groei van zowel de omzet als het aantal klanten was voor de zomer groter”, zegt Bøgh, die bovendien toegeeft dat een deel van de ‘nieuwe’ klanten mensen zijn die voor het eerst terugkwamen na de coronapandemie en het bedrijf dus wel al kenden. Naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne zag Jysk zich ook genoodzaakt om in totaal dertig winkels in Rusland, Wit-Rusland en Oekraïne definitief te sluiten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Onverminderd blijven investeren

Ondanks de vele uitdagingen is Jysk niet van plan de investeringen terug te schroeven. “We zullen onze investeringen in het bedrijf op een ongewijzigd niveau voortzetten, omdat groei deel uitmaakt van ons DNA. We zijn ongeveer halverwege de transformatie van onze bestaande winkels naar het nieuwste winkelconcept en we hebben het afgelopen jaar 135 nieuwe winkels geopend. Beide zaken worden positief ontvangen door klanten, en dat verhoogt onze omzet,” aldus de CEO.

Voorspellingen voor het nieuwe jaar durft de retailer niet te doen. “We leven in een onzekere wereld, dus na de lockdowns en een nieuwe oorlog in Europa ben ik gestopt met te veel te voorspellen over wat er gaat gebeuren. We geloven echter dat we een sterk bedrijfsmodel hebben.”

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen2 november, 2026
    Reginald De Belie, ex-zaakvoerder DEBA Meubelen, onverwacht overleden

    Reginald De Belie, jarenlang zaakvoerder en boegbeeld van het Sint-Niklase familiebedrijf DEBA Meubelen, is op 73-jarige leeftijd onverwacht overleden tijdens een vakantie in Australië. Hij stond mee aan de basis van de uitbouw van de meubelzaak.

  • icon
    Wonen30 oktober, 2026
    [In Beeld] Marie-Marie test Brusselse markt met pop-upwinkel

    Het Antwerpse familiebedrijf Marie-Marie, gespecialiseerd in luxueus bed- en badlinnen, breidt zijn winkelnetwerk tijdelijk uit naar Brussel. Met een pop-upwinkel vlak bij de Louizalaan wil het merk onderzoeken of de hoofdstad ruimte biedt voor een permanente vestiging.

  • Maisons du Monde
    icon
    Wonen27 oktober, 2026
    Maisons du Monde wisselt van topman na dramatische omzetcijfers

    Amper enkele maanden na de financiële redding van Maisons du Monde moet topman François-Melchior de Polignac plaatsmaken voor John Browett. De Franse woonwinkelketen haalt ook retailexpert Marc Ténart binnen om het herstel te versnellen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail