RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pascal Sabbe
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Meubelen Heylen vraagt bescherming tegen schuldeisers

icon
Wonen27 juli, 2021

Meubelen Heylen en zusterbedrijf De Prijzenklopper hebben vorige week bescherming tegen schuldeisers aangevraagd. Volgens oprichter Denis Heylen ligt corona aan de basis van de financiële problemen.

 

Nederlands cliënteel blijft weg

Meubelen Heylen heeft toonzalen in Peer en Kortenberg, De Prijzenklopper is gevestigd in Hechtel-Eksel. Beide retailers vragen nu tijdelijke bescherming tegen schuldeisers. Door de coronamaatregelen zagen de ‘grenswinkels’ de omzet fel terugvallen, zegt oprichter Denis Heylen in Het Nieuwsblad. “Corona heeft onze trouwe Nederlandse klanten aan de grens tegengehouden. Door het sluiten van de grenzen konden wij hen niet meer ontvangen. Dat heeft een enorme hap uit onze omzet gehaald.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Via de WCO-procedure hoopt Heylen het bedrijf weer in veiliger financieel vaarwater te loodsen. “De bedoeling is om in vier maanden tijd een kapitaalsinjectie te organiseren, zodat we onze schulden weer kunnen aanzuiveren.” Die schulden zouden zich voornamelijk situeren binnen de groep zelf en bij de belastingen, en dus niet zozeer bij leveranciers. De meubelgroep verwacht dat de Ondernemingsrechtbank binnen de enkele dagen de tijdelijke bescherming zal toekennen.

 

Intussen blijven de winkels wel gewoon open. “We zijn er zeker van dat we ook deze tegenslag weer te boven zullen komen”, luidt het.

 

Meubelen Heylen werd opgericht in 1970 door Denis Heylen. Zoon Koen is sinds enkele jaren zaakvoerder. Het familiebedrijf stelt een vijftigtal mensen tewerk.

 

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen17 september, 2026
    JYSK boekt kwart meer omzet in België en mikt op 125 winkels

    JYSK heeft zijn Belgische omzet afgelopen boekjaar met ruim een kwart verhoogd tot 159,5 miljoen euro. Na veertien nieuwe winkels zet de keten zijn expansie voort richting minstens 125 vestigingen.

  • icon
    Wonen7 september, 2026
    Ikea test terugkoopservice via recyclewinkels Droppie

    Ikea trekt naar de stad voor tweedehands: in Utrecht start de woonwinkelketen een samenwerking met recycleketen Droppie, waar consumenten voortaan gebruikte Ikea-producten kunnen inleveren in ruil voor een tegoedbon.

  • icon
    Wonen4 september, 2026
    Ikea: prijsdruk verandert wat consumenten van hun woning verwachten

    Betaalbaarheid speelt een steeds grotere rol in hoe consumenten hun woning inrichten. Toch blijven veel mensen investeren in kleinere aanpassingen, vooral in opbergruimte. Dat blijkt uit de nieuwe wereldwijde Life at Home-studie van Ikea.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail