RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Veritas moet ‘vrouwonvriendelijke’ radiospot van antenne halen

icon
Wonen19 maart, 2015

“Als een vrouw nee zegt, is het altijd een beetje ja”

De uitspraak van de Belgische reclamewaakhond is er gekomen na klachten van enkele consumenten tegen een radiospot van de naai- en modeketen, waarin de uitspraak “Als een vrouw nee zegt, is het altijd een beetje ja” zat, zegt de JEP. “We kregen kreeg daarover drie klachten binnen van individuele consumenten. Zij klaagden over stereotype ideeën over de vrouw en over onverantwoord pedagogische gedrag”, zegt voorzitter Piet Moons aan persbureau Belga.

 

Op basis van de code van de Internationale Kamer van Koophandel (ICC) besliste de JEP om de campagne te laten intrekken: “Die code wordt wereldwijd in de reclamesector gebruikt en legt de adverteerders op geen onverantwoord maatschappelijk gedrag te stimuleren.”

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“JEP berokkent ons méér schade”

In een schriftelijke reactie betreurt Veritas “dat een radiospot, gemaakt door een jonge vrouw in een bedrijf van vrouwen voor vrouwen, die op een luchtige manier inspeelt op het plezier dat vrouwen beleven bij het shoppen, veroordeeld wordt door de JEP. Zowel de context van Veritas als winkelketen, als de inhoud van de radiospot staan immers zeer ver weg van de problematiek van geweld tegen vrouwen”, schrijft marketingmanager Stefanie Arts.

 

De keten stelt zich ook vragen bij het verband dat de jury legt tussen de radiospot en maatschappelijk onaanvaardbaar gedrag tegenover vrouwen. “Maar als deze radiospot hierover enige twijfel kan laten bestaan, dan is dat op zich al een voldoende reden om deze reclame niet meer te gebruiken”, aldus nog Arts.

 

Veritas beklemtoont nog dat het nooit de bedoeling was dat de radiospot door sommige mensen als kwetsend en beschadigend ervaren zou worden, maar vindt wel dat JEP-voorzitter Moons aan persbureau Belga een verkeerde weergave van de feiten heeft gegeven en daardoor de keten onnodig extra schade heeft berokkend: “De slogan ‘Als een vrouw nee zegt, is het altijd een beetje ja’ komt niet voor in de radiospot.” In de spot klinkt het letterlijk: “Als ik nee zeg, wil ik niet altijd nee zeggen”… Juist is juist!

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen14 oktober, 2026
    JYSK telt 1.000 medewerkers in België na nieuwe winkelopening

    JYSK heeft in Messancy zijn nieuwste Belgische winkel geopend en rondt daarmee de kaap van 1.000 medewerkers in het land. De woonwinkelketen versnelt tegelijk haar expansie: de vestiging is al de veertiende nieuwe winkel die JYSK dit jaar in België opent.

  • icon
    Wonen6 oktober, 2026
    JYSK trekt drie Balkanmarkten naar zich toe

    JYSK maakt een einde aan de franchiseconstructie in Kosovo, Albanië en Noord-Macedonië. De Deense woonketen neemt er 25 winkels en de lokale organisaties over om in eigen beheer sneller te kunnen uitbreiden.

  • icon
    Wonen5 oktober, 2026
    [In Beeld] JD.com stort zich op interieur met woonwarenhuis van 12.000 vierkante meter

    JD.com heeft het nu ook op de huiskamer gemunt met 101HOME, een nieuw premium-woonconcept in Shanghai. Op 12.000 vierkante meter combineert de Chinese e-commercereus meubels, technologie, horeca, kunst en complete interieurconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail