RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

C&A kiest voor buitenstaander als nieuwe CEO

icon
Mode21 juni, 2017

Alain Caparros wordt de nieuwe CEO van kledingketen C&A in Europa. Daarmee kiest het bedrijf tegen de traditie in voor een buitenstaander. Caparros krijgt nu de zware taak om de winstgevendheid van het modebedrijf op te krikken.

Slabakkende resultaten omkeren

Caparros is nog tot eind deze maand aan de slag bij het Duitse Rewe, maar neemt vanaf 1 augustus de leiding over bij de Europese tak van C&A. Dat heeft de familieholding Cofra achter het bedrijf vandaag bekend gemaakt. Caparros werd eind vorig jaar ook genoemd als mogelijke CEO van Carrefour, maar moest het afleggen tegen Alexandre Bompard. Het gebeurt maar zelden dat iemand van buiten het bedrijf wordt aangesteld in een belangrijke functie.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De nieuwe topman neemt de fakkel over van Philippe Brenninkmeijer, die in mei zijn functie als CEO van C&A Europa had neergelegd. Sindsdien is Edward Brenninkmeijer aan de slag als interim-CEO. Philippe Brenninkmeijer zette in mei een stap terug omdat de keten al jaren zijn omzet zag terugvallen, onder andere omwille van de groeiende concurrentie van de prijsbrekers in de sector (denk aan het Ierse Primark). Caparros krijgt nu de taak om het bedrijf terug op het juiste pad te brengen.

 

C&A kondigde een tijdje geleden ook al een nieuw investeringsplan aan, waarbij heel wat winkels vernieuwd worden, maar waarbij ook niet-rendabele winkels de deuren moeten sluiten. Begin dit jaar sloot het zo nog 23 winkels in Spanje en vorig jaar trok het zich nog volledig terug uit Turkije.

Post Views: 137

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode20 oktober, 2026
    Belgisch modemerk Zuri mag zo niet heten van Zara

    De Spaanse modegigant Inditex heeft een merkenconflict met het Belgische mode- en cosmeticamerk Zuri gewonnen. Volgens het Europees Bureau voor Intellectuele Eigendom (EUIPO) vertoont het logo van Zuri te veel gelijkenissen met dat van Zara en dreigt het Belgische merk mee te profiteren van de internationale bekendheid van de modeketen.

  • icon
    Mode20 oktober, 2026
    Zalando haalt Amazon-veteraan binnen om B2B-activiteiten te versnellen

    Zalando wil uitgroeien tot de technologische ruggengraat van de Europese modehandel. Om die ambitie waar te maken, haalt het e-commerceplatform Tom Christenson binnen als nieuwe B2B-topman. Hij moet de logistieke en softwarediensten van de groep nauwer op elkaar afstemmen en de groei versnellen.

  • icon
    Mode19 oktober, 2026
    Groei met dubbele cijfers voor Mulberry

    Het Britse luxe lederwarenmerk Mulberry rapporteert een sterke omzetgroei, die volgens het bedrijf te danken is aan investeringen in het merk en aan het beperken van prijskortingen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail