RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Homefashion GroupKwantumLeen Bakker
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nieuwe eigenaar kondigt investeringen aan bij Kwantum en Leen Bakker

icon
Wonen2 april, 2026
Leen Bakker

De overname van de retailmerken Kwantum en Leen Bakker door investeringsfonds Orlando Capital V is succesvol afgerond. De nieuwe eigenaar gaat investeren in assortiment, winkelbeleving, logistiek en IT.

Twee zelfstandige merken

In februari kondigde investeringsmaatschappij Orlando Capital V aan dat het Kwantum en Leen Bakker overneemt van Homefashion Group en Gilde Equity Management. De transactie heeft nu de benodigde goedkeuringen van de Ondernemingsraad en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) verkregen. Met de afronding van de overname en de nieuwe financiering breekt voor beide merken een nieuwe fase aan, zegt de retailer in een persbericht. Kwantum en Leen Bakker blijven daarbij opereren als zelfstandige merken, elk met een eigen identiteit en klantfocus.

De komende periode richten beide ketens zich op het optimaliseren van het assortiment, het verbeteren van de winkelbeleving en het uitbreiden van service en woonadvies. Het assortiment wordt vernieuwd in belangrijke categorieën, zoals raam- en vloeroplossingen bij Kwantum en banken, bedden en stoelen bij Leen Bakker. Tegelijkertijd wordt de service uitgebreid, onder meer met advies aan huis, inzet van stylisten en uitbreiding van montagediensten.

“Sterke basis voor de toekomst”

Daarnaast gaat het bedrijf investeren in een sterke en efficiënte operationele organisatie, waaronder het distributienetwerk, de logistieke keten en de IT-structuur. Een betere integratie van online en winkel, moet klanten een consistente en inspirerende winkelervaring bieden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Met de afronding van deze overname en de nieuwe financiering leggen we een sterke basis voor de toekomst van Kwantum en Leen Bakker,” aldus Simon Pfennigsdorf, Partner bij Orlando Capital V. “Samen met het management en de medewerkers gaan we de ontwikkeling van beide merken versnellen en gericht investeren in verdere groei en vernieuwing.”

“De afronding van de overname markeert een belangrijke nieuwe fase. We investeren gericht in klantbeleving, ons assortiment en onze service, en bouwen aan sterke, toekomstbestendige merken. We kijken met vertrouwen vooruit,” zegt Linda Keijzer, CEO van Kwantum en Leen Bakker.”

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen4 september, 2026
    Ikea: prijsdruk verandert wat consumenten van hun woning verwachten

    Betaalbaarheid speelt een steeds grotere rol in hoe consumenten hun woning inrichten. Toch blijven veel mensen investeren in kleinere aanpassingen, vooral in opbergruimte. Dat blijkt uit de nieuwe wereldwijde Life at Home-studie van Ikea.

  • icon
    Wonen1 september, 2026
    IKEA België verlaagt meer dan duizend producten in prijs

    IKEA België investeert 20 miljoen euro in prijsverlagingen, voor in totaal meer dan duizend producten. Het initiatief is onderdeel van een investering van 1,2 miljard euro waarmee de retailer prijsverlagingen doorvoert in heel Europa.

  • icon
    Wonen28 augustus, 2026
    Dille & Kamille opent 63ste winkel in Zutphen

    Dille & Kamille breidt verder uit met een vestiging in Zutphen. De Nederlandse woon- en lifestyleketen verwacht begin december de deuren te openen aan de Beukerstraat, in het centrum van de Hanzestad. Daarmee komt het totale aantal winkels op 63.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail