RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Retailmedia
  • Bedrijven MediaMarkt
  • Onderwerpen Marketing
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Retailmedia-offensief bij MediaMarkt en Saturn

icon
Elektro27 november, 2024
© defotoberg / Shutterstock.com

MediaMarkt en zusterketen Saturn brengen retailmedia nu ook naar hun fysieke winkels. De elektronicaretailers van Ceconomy willen adverteerders aantrekken met in-store advertenties.

Om de cirkel te sluiten

Ook in de fysieke winkels laten beide ketens bedrijven hun producten of diensten nu promoten op tv-schermen. Na de webshops breidt de Ceconomy-groep zijn retailmedia zo fors uit: adverteerders in Duitsland, Hongarije, Luxemburg, Nederland, Oostenrijk en Turkije kunnen advertenties boeken op 21.000 tv-schermen in 650 fysieke winkels, meldt LebensmittelZeitung. Bedrijven die al online reclame maken bij de retailer, kunnen die volgens het bedrijf eenvoudig en zonder al te veel extra kosten uitbreiden naar de fysieke verkooppunten.

Nog voor het einde van dit jaar breidt het aanbod verder uit naar Zwitserland en Spanje, waarna België, Italië en Polen zullen volgen. “De optimale klantenreis combineert digitale en vaste touchpoints naadloos, en we hebben deze cirkel gesloten met InStoreAds en de extra advertentiemogelijkheden direct op het verkooppunt”, zegt algemeen directeur Torsten Ahlers van reclamedochter Media-Saturn Marketing.

Retailmedia zou dit jaar goed zijn voor 13,8 miljard euro aan omzet voor retailers in heel Europa. Volgend jaar verwacht branchevereniging IAB Europe dat dat bedrag zal stijgen tot 17,7 miljard euro. Media-Saturn wil graag een graantje meepikken en kapitaliseren op zijn veertig miljoen klanten met getrouwheidskaart en meer dan 2,2 miljard klantcontacten per jaar.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro4 november, 2026
    Fnac Darty krijgt miljoenenboete voor ongeoorloofd volgen van appgebruikers

    Personalisatie kan duur uitvallen. Fnac Darty krijgt in Frankrijk een boete van 7 miljoen euro omdat de retailer het surfgedrag van gebruikers van zijn mobiele app volgde zonder hun toestemming. Het bedrijf betwist de boete.

  • icon
    Elektro3 november, 2026
    Chinees JD.com mag MediaMarkt en Saturn definitief overnemen

    De Chinese e-commercereus JD.com mag MediaMarkt-moeder Ceconomy overnemen. De Europese Commissie heeft de laatste noodzakelijke goedkeuring verleend. Niets staat de deal nu nog in de weg, dus binnen enkele dagen moet de transactie rond zijn.

  • icon
    Elektro27 oktober, 2026
    MediaMarkt-moeder Ceconomy overtreft eigen verwachtingen

    Ceconomy, het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn, heeft zijn boekjaar 2025/26 sterker dan verwacht afgesloten. De elektronicaretailer zag zijn winst met 27% stijgen, terwijl de omzet met 5,3% groeide. Ondertussen nadert de overname door het Chinese JD.com een beslissende fase.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail