RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Vente-Exclusive en Vente-Privee worden Veepee

icon
Algemeen24 januari, 2019

Om de internationale groei te vergemakkelijken, veranderen Vente-Exclusive en Vente-Privee hun naam naar Veepee. Zo wil de webshop voor stockverkopen een eenduidig merk worden in alle veertien landen waar die vandaag actief is.

 

Zeven verschillende namen

Het Belgische Vente-Exclusive, sinds 2015 onderdeel van Franse sectorgenoot Vente-Privee, wordt herdoopt tot Veepee. Daarmee wil het bedrijf zich een consistenter en eenduidiger merkimago aanmeten. Vandaag is de webaanbieder van privéverkopen immers bekend onder liefst zeven verschillende regionale merknamen, zoals ook nog eboutic.ch en Privalia.com.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Die veelheid aan namen is te verklaren doordat Vente-Privee groot is geworden (het bedrijf is Europees marktleider) dankzij talrijke overnames. Zo breidde het onder de naam Privalia uit op de Spaanse, Italiaanse, Braziliaanse en Mexicaanse markten, terwijl het in Denemarken Designers & Friends overnam en Zlote Wyprzedaze in Polen. 

 

Ook het meerderheidsbelang dat Vente-Privee in 2015 in Vente-Exclusive nam, moet in die context worden gezien. Toen beloofde de overnemer evenwel dat Vente-Exclusive autonoom zou blijven bestaan. Toch gaat het bedrijf nu voor een Europese eenmaking onder de vlag Veepee.

 

Logo met roze vlinder

Het logo blijft wel hetzelfde als dat van moederbedrijf Vente-Privee: een roze vlinder. Dat blijkt uit een aanvraag die in november vorig jaar is ingediend bij de Franse instantie voor intellectuele eigendomsrechten. Op 14 december werd het patent publiek gemaakt en nu begint de webverkoper geleidelijk met de introductie ervan.

 

De naamsverandering komt er ook met het oog op verdere internationale expansie. Vandaag is Veepee goed voor 6000 medewerkers en ruim 72 miljoen leden. In het boekjaar 2017 realiseerde de groep een omzet van 3,3 miljard euro.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Jobstudenten en flexi-jobbers dreigen duurder te worden

    Winkeliers moeten mogelijk meer betalen voor jobstudenten en flexi-medewerkers. De federale regering overweegt hogere sociale bijdragen en een maximumleeftijd van 25 jaar voor jobstudenten. Vooral retailers die veel flexibele arbeidskrachten inzetten tijdens weekends, vakanties en piekperiodes, dreigen de gevolgen te voelen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail