RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Redactie
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Obligatiehouders Hema hekelen gebrek aan informatie

icon
Algemeen11 februari, 2019

Een aantal obligatiehouders van Hema vindt dat de nieuwe eigenaar van de keten, Marcel Boekhoorn, onvoldoende informatie geeft over de plannen van de winkelketen en de financiering ervan. Daardoor is de koers van de Hema-obligaties sinds de overname in oktober al met 15% gedaald.

 

Geen conference call

Volgens een anonieme belegger, die miljoenen in het bedrijf investeerde, is het heel erg moeilijk om informatie los te krijgen van Hema: “Je wilt nooit in een black box beleggen, en dat wordt Hema op deze manier een beetje.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ook de manier waarop het bedrijf zijn derdekwartaalcijfers presenteerde, is bij veel beleggers negatief onthaald. Niet alleen was de timing erg ongewoon (tussen Kerstmis en Nieuwjaar), maar ook gaf Hema geen telefonische toelichting bij de cijfers. Het schrappen van die ‘conference call’ is bij heel wat obligatiehouders en volgers in het verkeerde keelgat geschoten. Analisten van CreditSights, een in obligaties gespecialiseerd onderzoeksbureau, noemt het uitblijven daarvan “frustrerend” en stelt dat “ze zich moeten vastklampen aan de kruimels die hen werden aangeboden bij de persconferentie waarmee de overname in oktober vorig jaar werd aangekondigd om enig inzicht te krijgen in de plannen van de nieuwe eigenaar.”

 

Wereldspeler

Bij die overname kondigde Boekhoorn aan dat hij van Hema een wereldbedrijf zou maken. Ook beloofde hij de schulden drastisch te verlagen en een kapitaalinjectie van 40 miljoen euro te zullen doorvoeren. Vier maanden later is het voor beleggers en analisten echter niet duidelijk of het vers kapitaal daadwerkelijk werd overgemaakt. Ook zijn er geen verdere details over de groeistrategie bekend gemaakt, maar wel raakte bekend dat er 36 banen geschrapt worden op het hoofdkantoor in Nederland.

 

Door de onduidelijkheid heeft de koers van de Hema-obligaties flinke klappen gekregen. Ten tijde van de overname bedroeg de koers ongeveer 80 cent, nu blijft daar nog 68 cent van over. De lage koers duidt erop dat beleggers betwijfelen of ze al hun geld zullen terugkrijgen. Hema heeft wel nog voldoende tijd om de investeerders van zijn toekomstplannen te overtuigen: het moet 600 miljoen aan obligaties terugbetalen in juli 2022 en 150 miljoen in 2023. “Tegen die tijd moet het bedrijf beleggers wel mee hebben om een herfinanciering te doen”, besluit de eerder genoemde belegger in het FD.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail