RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nu ook moederbedrijf Miller & Monroe failliet

icon
Mode27 juni, 2019

Nadat eerder deze maand het doek viel over de Duitse tak van modeketen Miller & Monroe is nu ook het Nederlandse moederbedrijf Vidrea Retail failliet verklaard. Om de kansen op een doorstart te vrijwaren, blijven de 72 winkels vooralsnog open.

 

(Té?) snel gegroeid

Het faillissement van Vidrea Retail komt niet onverwacht: in april kreeg de groep boven modeketen Miller & Monroe al uitstel van betaling om zijn problemen op te lossen. Toen klonk het nog dat Vidrea in zwaar weer was terechtgekomen door de financiële problemen bij zijn Duitse tak. Die kreeg begin maart uitstel van betaling, maar moest eerder deze maand toch de boeken neerleggen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Nu is Vidrea Retail ook zelf failliet verklaard: een gevolg van de veel te snelle groei, zo klinkt het. “Het modebedrijf heeft onder leiding van modeondernemer Lex Hes, en met behulp van een groep ‘vooraanstaande Nederlandse investeerders’, in ongeveer twee jaar tijd honderden winkels in verschillende landen geopend. Dat was vooral mogelijk door de overname van winkels van de failliete Zwitserse kledingketen Charles Vögele“, schrijft de Nederlandse zakenkrant FD.

 

“Daarnaast werd de damesmodeketen Witteveen gered, waarvan een kleine vijftig winkels nog open zijn. Op het hoofdkantoor van Witteveen is niet duidelijk of de keten onder het faillissement valt. In maart kondigde Vidrea Retail aan ook de verlieslijdende damesmodeketen Bonita van de Duitse Tom Tailor Groep over te nemen”, zo vervolgt de zakenkrant. Wat er zal gebeuren met deze winkelketen, alles samen zo’n 750 vestigingen, “is niet duidelijk, want de overname was nog niet rond.”

 

Zelf schuift Hes het faillissement in de schoenen van de aangestelde bewindvoerder. In een mail aan het personeel schrijft hij dat “het bedrijf zonder probleem het vakantiegeld en de salarissen kan betalen, omdat op verschillende bankrekeningen bijna twee miljoen euro staat”. Wat niet wegneemt dat Vidrea Retail zo’n 36 miljoen euro schulden heeft en dat in Nederland 16 faillissementsaanvragen zijn ingediend. “Behalve de huisbank en de Belastingdienst zijn er 259 leveranciers en 83 verhuurders die zeggen nog geld tegoed te hebben, schrijft curator en voormalig bewindvoerder Marie-José Cools in haar surseanceverslag van 11 juni”, aldus FD.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode21 september, 2026
    Mud Jeans maakt doorstart met nieuwe eigenaar

    Het failliete duurzame Nederlandse jeansmerk Mud Jeans heeft een overnemer gevonden: het is ondernemer Nick de Ronde Bresser, die vorig jaar ook een doorstart maakte met het failliete schoenenmerk Van Lier.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    Waarom ook INNO textiel inzamelt: “Eén van onze succesvolste acties”

    INNO ziet zijn jaarlijkse textielinzamelactie met Spullenhulp sterk groeien. De warenhuisketen koppelt zo circulaire ambities aan extra winkelverkeer. “We strijden allemaal om de consument, dus als dat op een duurzame en sociale manier kan, is dat alleen maar positief”, zegt Marketing Director Annelien Alaerts.

  • icon
    Mode21 september, 2026
    New Balance daagt Decathlon voor rechter om logo: K of N?

    New Balance heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Franse sportketen Decathlon. Het logo van de Kiprun hardloopschoenen zou te hard lijken op de iconische "N" van de Amerikaanse schoenenfabrikant.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail