RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Wissel bij RetailDetail: Peter Somers draagt dagelijkse leiding over aan Pascal Sabbe

icon
Algemeen27 september, 2019

Peter Somers stopt als topman bij RetailDetail om een nieuwe uitdaging aan te vatten in het buitenland. Oprichter Jorg Snoeck neemt opnieuw de rol van CEO op, de operationele leiding van het bedrijf komt in handen van COO Pascal Sabbe.

 

Klaar voor de toekomst

In januari 2018 kwam e-commerceondernemer en voormalig directielid van bpost Peter Somers aan boord bij RetailDetail om er een heldere groeistrategie uit te tekenen. Sindsdien is er veel gebeurd: het bedrijf lanceerde een nieuwe website, het belevingscentrum retailhub schakelde een versnelling hoger, nieuwe congressen verschenen op de kalender en met topmanagers uit de sector trok RetailDetail naar inspirerende bestemmingen als Bologna, China, New York en straks ook Tokio.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Achter de schermen werd de organisatie intussen klaargestoomd voor een volgende fase in zijn bestaan, zegt Somers: “The Future of Shopping, of het eerste ‘living retail lab’ in de wereld, staat nu écht in de steigers. Alles wijst erop dat het een mooi verhaal zal worden. Het wordt een laboratorium waar retailers nieuwe concepten en technologie kunnen testen met ‘echte’ consumenten, én een hub waar retailers, merken en hun toeleveranciers elkaar ontmoeten om samen te werken en te leren van elkaar. Voor mezelf echter wenkt een nieuwe professionele uitdaging: ik zal vanaf oktober werkzaam zijn in de Verenigde Arabische Emiraten om er een mooi bedrijf te leiden in een sector die me vertrouwd is.”

 

Ambitieus project

Per 1 oktober neemt Pascal Sabbe als COO de operationele leiding van RetailDetail over. Hij heeft jarenlang ervaring in retail en digital opgedaan bij onder andere Multipharma, e5 mode en The Reference, en als docent postgraduaat digitale transformatie aan de Arteveldehogeschool. “Zijn ervaring sluit mooi aan bij de realisatie van het project ‘The Future of Shopping’ en bij de toekomstplannen voor RetailDetail”, zegt Somers.

 

Sabbe kijkt er naar uit om RetailDetail verder te begeleiden op het vlak van digitalisering en om het ambitieuze toekomstproject in Shopping Stadsfeestzaal mee vorm te geven: “Dit is een boeiend bedrijf in een sector die me aan het hart ligt. De verhuis binnenkort naar de Meir luidt een nieuw tijdperk in. Er dienen zich ongekende mogelijkheden aan.”

 

Ook oprichter en CEO Jorg Snoeck klinkt vol vertrouwen: “Elke drie jaar hebben we eigenlijk een nieuw bedrijf, als je onze geschiedenis bekijkt. Dat zal in de toekomst niet anders zijn. In een fluïde wereld is het altijd je zeilen aanpassen aan de stand van de wind. Maar eerst wordt het op onze evenementen dit jaar nog extra hard feest voor onze tiende verjaardag: op 24 oktober is er het RetailDetail Food Congress, met een indrukwekkende line-up over het nieuwe food-ecosysteem, en tijdens de RetailDetail Night op 28 november komen we voor het eerst te weten wie de ‘Favoriete Winkel van de Belgen’ is.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail