RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Miljardenboete levert Alibaba eerste verlies op sinds 2012

icon
Algemeen14 mei, 2021

Ondanks een sterk gestegen omzet heeft Alibaba het voorbije kwartaal voor het eerst in negen jaar verlies opgetekend. Oorzaak is de recordboete wegens monopoliepraktijken die de Chinese overheid het e-commercebedrijf eind vorig jaar oplegde.

 

Meer dan 1 miljard actieve klanten

In het laatste kwartaal van zijn gebroken boekjaar zag Alibaba de omzet met liefst 64% stijgen tot 187,4 miljard yuan (24 miljard euro). Maar door de megaboete van omgerekend zo’n 2,3 miljard euro, die Peking in december uitdeelde, moest de Chinese webwinkel een operationeel verlies van 7,66 miljard yuan (984 miljoen euro) slikken. Zonder die boete zou de bedrijfswinst met 48% zijn toegenomen, stelt het e-commerceconcern in een toelichting bij de cijfers.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Overigens bleef de ‘straf’ van Alibaba niet beperkt tot een boete. Het bedrijf van Jack Ma werd ook verplicht om een reeks maatregelen te nemen om een eerlijke concurrentie te garanderen en de consumentenrechten te respecteren. De acties tegen de webwinkel kaderen in de ruimere inspanningen van Peking om de macht van de eigen grote techbedrijven in te perken. Eerder werd ook al de geplande beursgang van Alibaba-zusterbedrijf Ant Group op het laatste moment door de autoriteiten tegengehouden.

 

Over het volledige boekjaar 2020/2021 realiseerde Alibaba een omzet van ruim 717 miljard yuan (92 miljard euro), een toename met 41%. De bedrijfswinst zakte met 2% tot omgerekend 11,5 miljard euro. Alle diensten samengenomen (retail, entertainment,…) telt het Chinese concern inmiddels meer dan 1 miljard actieve klanten, waarvan bijna een kwart buiten China. 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Jobstudenten en flexi-jobbers dreigen duurder te worden

    Winkeliers moeten mogelijk meer betalen voor jobstudenten en flexi-medewerkers. De federale regering overweegt hogere sociale bijdragen en een maximumleeftijd van 25 jaar voor jobstudenten. Vooral retailers die veel flexibele arbeidskrachten inzetten tijdens weekends, vakanties en piekperiodes, dreigen de gevolgen te voelen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail