RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Woluwe Shopping 20% achter op pre-coronaniveau

icon
Algemeen25 maart, 2022

Nog bijna 20% minder mensen bezochten Woluwe Shopping in de tweede helft van 2021 ten opzichte van 2019. Het Brusselse winkelcentrum kreeg er nochtans verschillende nieuwe huurders bij.

 

Brussel hinkt achterop

Woluwe Shopping is nog niet terug op het niveau van voor de pandemie. Dat blijkt uit de cijfers van eigenaar Eurocommercial Properties, dat het Brusselse winkelcentrum in 2018 kocht. Omdat de eerste jaarhelft nog in het teken stond van een nieuwe lockdown en coronabeperkingen, geeft de groep weliswaar alleen de resultaten van de tweede helft van het jaar vrij. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In de tweede jaarhelft kwamen bijna een kwart (23,8%) meer bezoekers over de vloer dan in dezelfde periode in 2020, maar dat was nog altijd 19,9% minder dan in pre-coronajaar 2019. Wie kwam shoppen, kocht wel veel, want de vergelijkbare verkoop lag 28% hoger dan in 2020. Tegenover 2019 bleef de omzet 5,8% achter.

 

Voor de hele groep, die ook nog winkelcentra in Frankrijk, Italië en Zweden bezit, kwam de retailverkoop weer 1,4% boven de tweede jaarhelft van 2019 uit. De kledingverkoop is bijna terug op het pre-pandemieniveau, maar de meeste andere sectoren (zoals food, geschenken, elektronica, schoonheid en sport) hebben het niveau van voor corona al overtroffen. Eurocommercial Properties ziet ook een forse groei in het discountsegment, wat interessante nieuwe huurders oplevert.

 

Inflatie betekent meer huur

In Woluwe zijn het afgelopen jaar 25 huurcontracten afgesloten of vernieuwd. Nieuwe huurders zijn onder meer Hubside, Xandres, Maison Dandoy en Guess. In de tweede helft van het jaar kwam daar Fnac bij, die in de vroege zomer van 2022 de deuren zal openen in het pand van 2600 m² waar vroeger AS Adventure zat. Dat verhuisde zelf naar een kleinere winkel.

 

Het winkelcentrum verwacht dit jaar liefst 5,6% meer huurinkomsten te genereren, dankzij de vele indexsprongen. De inflatie-impact is daarmee in België het hoogst van allemaal: globaal wordt de huurindexering van de portefeuille wordt geraamd op 3,6%. “Terwijl de indexering in 2021 vooral werd aangedreven door de energieprijzen, bouwt de kerninflatie zich nu ook op en verwachten wij ook voor 2022 hoge indexcijfers”, aldus de vastgoedeigenaar.

 

De eigenaar heeft plannen om het winkelcentrum te vernieuwen en uit te breiden, maar wordt daarbij tegengewerkt door de gemeente. Het winkelcentrum zegt de plannen in overleg aan te passen, maar vreest al dat het de geplande uitbreiding zal moeten terugschroeven. Daardoor liet de eigenaar de waarde van Woluwe Shopping in het afgelopen halfjaar al met 0,6% neerwaarts bijstellen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: in China worden autonome robots alledaags, van de supermarkt tot de taxi

    De laatste drie dagen van de retailtour Wingzz China gingen van Alibaba in Hangzhou tot de technologiebedrijven van Shenzhen. Wat vooral opvalt: autonome robots zijn er geen toekomstbeeld, maar bepaalt nu al hoe Chinezen winkelen, produceren, zich verplaatsen en zelfs hun lunch laten bezorgen.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Bol zet AI naast de zoekbalk

    Bol maakt zijn AI-shoppingassistent Shophulp vanaf vandaag beschikbaar voor alle klanten. De bètaversie moet consumenten helpen om minder via zoekwoorden en filters en meer via een gesprek tot een productkeuze te komen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail