RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Onderwerpen InnovatieInterviewMarketingRetail Marketing Day
  • Personen Gino Van Ossel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Gino Van Ossel: “Dit heeft niemand ooit eerder meegemaakt”

icon
Algemeen14 september, 2022

Wat kunnen retailers doen nu prijs en angst domineren bij de consument? “In tijd van crisis moet je flexibel zijn, ook in je marketingstrategie”, meent Vlerick-marketingspecialist Gino Van Ossel. Hij ziet merken en retailers de pauzeknop indrukken, maar is dat op de RetailDetail Day zelf allesbehalve van plan.

Consumenten zijn vandaag sterk met prijs bezig. Hebben ze nog oor naar andere marketing?

“Je ziet inderdaad bijzonder veel communicatie over prijs. Het klassieke merkdenken staat onder druk. De pauzeknop is even ingedrukt om eerst gehoor te geven aan dé bezorgdheid van de consument in deze tijd van hyperinflatie, en die is heel praktisch: waar vind ik nu voordeel?

Het betekent niet dat de langetermijnkeuzes en -strategieën niet meer geldig zijn, maar de korte termijn gaat nu even voor. Denk maar aan de Kleine Leeuwtjes-actie van Delhaize en zo meer, terwijl Colruyt naast zijn prijsstrategie op langere termijn de Eco-score blijft promoten. Een ex-decaan van Vlerick Business School zei altijd: in tijden van crisis moet je flexibel zijn in je strategie. Dat is wat je nu ziet.”

Hoe kunnen retailers en merken verder antwoorden op die onzekerheid?

“Niemand heeft ooit meegemaakt wat we nu meemaken. Dit najaar valt helaas meer van hetzelfde te verwachten, maar dan nog een beetje erger. De hyperinflatie is nog niet voorbij en er zijn geen aanduidingen dat energie veel goedkoper wordt de komende maanden. Het is ook erg moeilijk om te vergelijken met voorgaande jaren, want we komen natuurlijk uit de al ongeziene coronaperiode.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het aantal consumenten dat het aan het eind van de maand moeilijk heeft om rond te komen, neemt toe. En dan heb ik het hier over middenklassers die vroeger niet krap bij kas zaten. Post-corona was er dit voorjaar nog knaldrang – mensen gingen nog op reis, naar festivals enz. – maar nu zal dat misschien toch ook uitdoven.

Voor retailers is het belangrijk nu heel goed de afweging te maken waar je op lange termijn naartoe wil en hoe je op korte termijn al kan scoren, meestal op het gebied van prijs en prijsperceptie. Voor de ene sector is dat evidenter dan de ander. In elektro zijn bijvoorbeeld meer functionele en vervangingsaankopen te verwachten, maar ook verhoogde interesse in herstellingen, tweedehands en minder high-end producten. Zorg dat je daar klaar voor bent.

Ook zijn goeie forecasting en scenario’s belangrijk: er komen telkens nieuwe verrassingen bij tegenwoordig, zoals nu plots een tekort aan CO2, maar er zijn tegelijk problemen die opgelost geraken, zoals de dalende graanprijzen. Het is in ieder geval het moment om hoge inventarisrisico’s te vermijden.”

Sprekers als Lucien, IzyCoffee en Lab9 op de RetailDetail Day gaan net wel voor risico met een sterke fysieke expansie. Spelen ze met vuur?

“Dat is net het leuke. Zoals ik zei mogen bedrijven in de huidige crisis de lange termijn niet uit het oog verliezen. Ook in een moeilijke periode wordt toch geïnvesteerd. Op de RetailDetail Day is het thema bewust hoe je een retailapocalyps omvormt tot retailopportuniteit. Onder de sprekers zitten veel ondernemers die volop in de groeifase zitten.

Net nu, voor of tijdens corona hebben ze nieuwe concepten en initiatieven gelanceerd. Hoe halen ze het in hun hoofd, vraag je je misschien af. Wel, dat is net de insteek. Waarin investeren zij nu? Welke kansen zien zij? En hoe pakken zij het aan? Dat zijn zaken waar iedereen van kan leren.”

Klik hier voor info en tickets voor de RetailDetail Day 2022.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail