RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Ahold DelhaizeBijenkorfEtosHemaHolland & BarrettKruidvat
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nederlandse drogisterijen dicht door stakingsdag

icon
Schoonheid/verzorging20 januari, 2023
Shutterstock.com

In Nederland is een nieuwe stakingsgolf aan de gang. Medewerkers van drogisterijen, de Bijenkorf en sommige andere winkels hebben het werk neergelegd, net als werknemers in andere sectoren (zoals regionaal openbaar vervoer).

Staken is aanstekelijk

Net zoals in december en januari al eerder het geval was, leggen vandaag heel wat medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat het werk neer. Over het hele land blijven winkels gesloten. Het is al de achtste stakingsdag in de drogisterijsector.

Bij de warenhuisketens van de Bijenkorf wordt weer mee gestaakt. Daar voert de eigen vakbond BeeUnited al sinds september regelmatig actie. “Staken steekt aan; zeker op plekken waar mensen te weinig verdienen en in de problemen komen door de stijgende prijzen”, zegt bestuurder Cindy Onvlee van vakbond FNV Handel. Ook bij onder andere Holland& Barrett, Hema, Albert Heijn en de ANWB-winkels zouden medewerkers “steeds harder om een leefbaar loon roepen”, aldus Onvlee.

Klantenpetitie bij Etos

Ook bij Etos zou de stakingsbereidheid groot zijn. Op 6 januari overhandigden medewerkers van de Ahold Delhaize-dochter een klantenpetitie aan de woordvoerder van CEO Frans Muller. Met die petitie verzamelden de werknemers duizenden handtekeningen van klanten die hun steun betuigden aan het personeel.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Vakbond FNV streeft naar een automatische prijscompensatie voor de drogisterijmedewerkers, zodat de lonen vanzelf meestijgen met de inflatie. Op korte termijn zou dat een loonsverhoging van minimaal 10% inhouden.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging6 november, 2026
    Franse parfumerieketen Marionnaud wordt halfzus van April en Di

    Na twintig jaar onder Chinese vlag komt parfumerieketen Marionnaud opnieuw in Franse handen. David Konckier, topman en meerderheidsaandeelhouder van cosmeticagroep Bogart (April en Di), neemt de noodlijdende retailer over. Hij erft 700 winkels, maar ook fors dalende verkopen en zware verliezen.

  • icon
    Schoonheid/verzorging6 november, 2026
    Joybuy opent eigen digitale beautyshop

    Joybuy, het Europese e-commerceplatform van JD.com, lanceert in Nederland een Beauty Store. De nieuwe webwinkel bundelt meer dan 10.000 beautyartikelen, van make-up en parfum tot haarverzorging en verzorgingsproducten. Het assortiment combineert Koreaanse huidverzorging, Japanse merken en bekende Europese labels.

  • icon
    Schoonheid/verzorging6 november, 2026
    [In Beeld] “Belevingseiland” krijgt centrale plek in Brusselse boetiek van Marie-Stella-Maris

    In Brussel zet Marie-Stella-Maris een verdere stap naar de Franstalige markt. In de pas geopende flagshipboutique aan de prestigieuze Louizalaan speelt niet de vertrouwde refill bar, wel een nieuwe belevingstafel de hoofdrol.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail