RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Werknemers Amazon zeggen nee tegen vakbond

icon
Algemeen12 april, 2021

Een meerderheid van de Amazon-werknemers in een distributiecentrum in Alabama heeft tegen de oprichting van een vakbond gestemd. De werknemersvereniging verwijt de e-commercereus intimidatie en anti-vakbondspropaganda.

 

Internationaal belang

De stemming in Bessemer (Alabama), waar bijna 6.000 voornameljk zwarte werknemers aan de slag zijn, kreeg al snel internationale weerklank. De e-commercereus, de op één na grootste werkgever in de Verenigde Staten, heeft zich altijd met hand en tand verzet tegen de komst van de vakbonden. In de Europese vestigingen van het bedrijf zijn wel vakbonden actief.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Tijdens de campagne werden door beide partijen de grote middelen ingezet. Amazon spaarde kosten noch moeite om de werknemers ervan te overtuigen dat een vakbond hen vooral veel geld zou kosten. Het bedrijf van Jeff Bezos lanceerde zelfs een speciale website met dat doel voor ogen.

 

De vakbond van zijn kant kreeg de steun van verschillende beroemdheden en Democratische politci, schrijft De Standaard. Onder meer acteur Danny Glover en Bernie Sanders maakten hun opwachting in Bessemer.

 

Ook bij het tellen van de stemmen liepen de gemoederen hoog op. Beide partijen wilden controleren op onregelmatigheden, waardoor de procedure meer dan een week in beslag nam. Zo’n 500 stemmen werden aangevochten, maar dat aantal is te klein om de uitslag nog te veranderen.

 

Intimidatie

Amazon is uiteraard erg tevreden met de uitslag. “De vakbond zal zeggen dat we deze verkiezing hebben gewonnen door intimidatie, maar dat is niet waar. Onze werknemers kregen veel meer anti-Amazon-berichten te horen”, stelt het Amerikaanse bedrijf.

 

De bonden weigeren zich intussen neer te leggen bij de nederlaag. Volgens vakbondsleider Stuart Appelbaum creëerde Amazon bewust een sfeer van verwarring, dwang en angst, die de vrije keuze van het personeel in de weg stond.

 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    Nederlandse vastgoedinvesteerder koopt winkelcentrum Les Grands Prés

    Eurocommercial, de Nederlandse vastgoedgroep die in België ook al eigenaar is van Woluwe Shopping, heeft winkelcentrum Les Grands Prés in Bergen overgenomen voor 265 miljoen euro. De eigenaar gaat op zoek naar synergieën tussen beide complexen.

  • icon
    Algemeen2 november, 2026
    [Opinie] Europa wil Chinese pakjes stoppen, maar krijgt Chinese retailers in de plaats

    Met nieuwe douaneheffingen wil Europa de opmars van Temu, Shein en AliExpress afremmen. Maar wat als Brussel daarmee precies het omgekeerde bereikt? De strijd tegen goedkope Chinese pakjes dreigt uit te monden in nog scherpere concurrentie voor Europese retailers.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail