RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon helpt verkopers van retours af

icon
Algemeen5 augustus, 2021

Amazon gaat verkooppartners in enkele landen nieuwe mogelijkheden aanbieden om van retours en onverkochte voorraden af te geraken. Zo wil de e-commercereus aan de aanhoudende kritiek op de grootschalige vernietiging van teruggestuurde goederen tegemoetkomen.

 

Netwerk van opkopers

Het grote retourprobleem van Amazon heeft nogmaals krantenkoppen gehaald: in een reportage is te zien hoe grote hoeveelheden onverkochte voorraden worden vernietigd. Enkele maanden later kondigt de e-commercereus ook voor verkooppartners nieuwe opties aan om van restvoorraden en geretourneerde producten af te geraken, zonder ze te hoeven vernietigen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Het probleem is bekend en zo oud als e-commerce zelf: pakjes worden teruggestuurd, maar kunnen niet meer als nieuw worden verkocht. Als de producten niet van Amazon zelf zijn maar van externe verkopers moeten die de spullen zelf komen ophalen, ofwel maakt de e-commercespeler zich er zelf vanaf. Een groot deel van die onverkochte voorraden wordt ofwel geliquideerd – in bulk voor een prikje opgekocht als restpartijen – ofwel gedoneerd aan goede doelen. Wat overblijft, gaat de vuilbak in.

 

Die liquidatie-optie gaat Amazon nu ook aan de platformpartners aanbieden, zodat zij niet alleen staan met hun restvoorraden. Verkopers mogen voortaan het groothandelskanaal en de technologie van het bedrijf gebruiken. Lees: ze mogen bellen naar de opkopers die Amazon kent. De optie is al beschikbaar in Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en de Verenigde Staten, en gaat deze maand ook van start in het Verenigd Koninkrijk.

 

Tweede leven als tweedehands

Er komt bovendien nog een derde optie bij: sinds begin dit jaar biedt Amazon ook tweedehands aan. Het gaat veelal om geretourneerde producten die als gebruikt worden doorverkocht. De teruggezonden producten worden gekeurd en gelabeld volgens de staat – van als nieuw tot aanvaardbaar – waarin ze zich bevinden. De tweedehandscategorie is onder meer al op de Nederlandse site actief voor tal van productcategorieën, maar breidt nu verder uit.

 

De dienst is al beschikbaar voor verkooppartners in het Verenigd Koninkrijk, en is er tegen het einde van het jaar ook in de Verenigde Staten. Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje zijn begin 2022 aan de beurt. Wanneer een artikel wordt geretourneerd, kunnen verkopers ervoor kiezen om het automatisch als tweedehands terug in omloop te brengen. Verkopers mogen ook zelf de prijs bepalen op basis van de conditie.

 

“Retourzendingen zijn deel van het leven voor alle retailers, en wat te doen met die producten is een branchebrede uitdaging”, aldus duurzaamheidsdirecteur Libby Johnson McKee van Amazon. Zij hoopt met deze mogelijkheden, die Amazon groepeert als “recommerce”, bij te dragen aan een circulaire economie en de impact op de planeet te verminderen. En het brengt natuurlijk ook weer extra omzet op, ook voor Amazon: “We zijn enthousiast dat deze programma’s ook de bedrijven die op Amazon verkopen, zullen helpen kosten te verlagen en hun bedrijf te laten groeien.”

 

Luister voor meer achtergrond naar het interview dat ik aan Radio 1 gaf over dit dossier.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: in China worden autonome robots alledaags, van de supermarkt tot de taxi

    De laatste drie dagen van de retailtour Wingzz China gingen van Alibaba in Hangzhou tot de technologiebedrijven van Shenzhen. Wat vooral opvalt: autonome robots zijn er geen toekomstbeeld, maar bepaalt nu al hoe Chinezen winkelen, produceren, zich verplaatsen en zelfs hun lunch laten bezorgen.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Bol zet AI naast de zoekbalk

    Bol maakt zijn AI-shoppingassistent Shophulp vanaf vandaag beschikbaar voor alle klanten. De bètaversie moet consumenten helpen om minder via zoekwoorden en filters en meer via een gesprek tot een productkeuze te komen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail